Žákyně z Dambořic tentokrát bez bodu

← Zpět na výpis článků Starší žákyně Starší žákyně Roman Grabovský Roman Grabovský

Po více než měsíční přestávce pokračovala liga starších žákyň dalším turnajem, který se konal v sobotu 2.3.2019 v Dambořicích. Na turnaj, kterým holky teprve teď otevřely druhou půlku sezóny, jsme dorazili s kompletními třemi pětkami a oběma gólmankami. Dračice se v Dambořicích postupně utkaly s Bulldočkami, Znojmem, Šitbořicemi a Židenicemi.

Každé utkání s Bulldočkami je v letošní sezóně velmi vyrovnané a to jak herně, tak i výsledkově a o výsledku utkání rozhodují maličkosti. A téměř vyrovnaným výsledkem skončila i první půle dnešního zápasu. Bohužel na začátku druhé půlky se Bulldočkám podařilo vstřelit dvě rychlé branky a výsledkově odskočit. Ale dračice se nevzdaly a dál bojovaly a podařilo se jim snížit. Vstřelená branka holky ještě více povzbudila v útočné snaze, ale další branku už holky nepřidaly. A tak i přes vyrovnaný průběh utkání se z vítězství radovaly soupeřky.

Před utkáním se Znojmem měly holky volné dva zápasy a to se zřejmě projevilo na ospalém úvodu zápasu, kdy se Znojmo dostalo poměrně lacině rychle do 3 brankového vedení. Teprve pak se holky probudily, ale přece jen to v první půli byl neslaný a nemastný výkon. Do druhé půle tak dostaly prostor i mladší žákyně. Ty svou bojovností vnesly do týmu novou energii. Utkání se opět herně vyrovnalo, začaly se množit i naše šance, ale s koncovkou to je letos opravdu špatné. Dračice tak v druhé půli uhrály se Znojmem bezgólovou remízu.

Po tomto utkání musely odjet sestry Podešvovy, takže jsme museli před utkáním se Šitbořicemi trošku více zamíchat se sestavou. O tom, že se holkám ze Šitbořic nesmí nechat prostor k zakončení se Dračice přesvědčily hned v úvodu utkání, když Aligátorky hned tři tyto šance dokázaly využít, zatímco naše šance opět zůstaly bez gólového úspěchu. Dračice ještě dlouho držely naději na solidní výsledek a vstřelená branka by jim dodala ještě více sil. I přes šance se nám kontaktní branku vstřelit nepodařilo a tak přišel trest ze strany soupeřek. V samotném závěru se naše obrana rozpadla a Aligátorky toho dokázaly využit k navýšení skóre.

Posledními soupeřkami byly Židenice. Od začátku bylo na naších hráčkách znát, že i toto utkání chtějí odehrát s nasazením a porvat se o co nejlepší výsledek. Obraz hry byl podobný těm předchozím utkáním. Dračice hrály se soupeřkami vyrovnané utkání a šance byly stejné na obou stranách. V polovině utkání svítil na ukazateli výsledek 1:3 a soupeřky rozhodně neměly průběh zápasu pod kontrolou. Tu získaly až v samotném závěru, když se jim podařilo vstřelit další branku a pak už si zápas pohlídaly.

Hra dračic má spoustu pozitivních prvků a jediné, co jí chybí je zakončení respektive proměnění šancí. Pořád nemáme dostatečný tlak před soupeřovou brankou a chybí nám finální přihrávka na zakončující hráčku. Na tom všem musíme stále pracovat. Pozitivní je zlepšení obranné činnosti, i když výsledky z dnešního turnaje tomu zrovna neodpovídají. I přes zlepšení však stále vyrábíme drobné chybičky, které soupeřky bez milosti trestají, musíme tak zlepšit obsazování hráček s míčkem i bez a to bez komunikace všech hráček na hřišti nepůjde. Za bezbrankový poločas se Znojmem bych chtěl pochválit dračí omladinu, tj. mladší hráčky, které herní a fyzické nedostatky nahrazují svou bojovností. Máme před sebou náročné dva měsíce, kde nás čekají ještě 4 turnaje. Snad se nám co nejdříve podaří prolomit výsledkové zakletí ?

Výsledky:
FBC Dragons – Bulldogs 2:4 (1:2); Straková V. - 2
FBC Dragons – Znojmo 0:5 (0:5);
FBC Dragons – Šitbořice 0:8 (0:3);
FBC Dragons – Židenice 1:7 (1:3); Flajzarová - 1

Sestava:
gólmanka: Tihelková Veronika (1.a4.z), Jakubcová Laura (2.a3.z)
1. útok: Podešvová Markéta, Houšťová Nela, Kunovjánková Ester, Straková Aneta, Baráková Adéla
2. útok: Něničková Vanesa, Straková Veronika, Svrčinová Nela, Leciánová Simona, Navrátilová Nina
3. útok: Podešvová Aneta, Hrbotická Zuzana, Pešlová Chloe, Výstupová Karin, Flajzarová Monika
trenér: Grabovský Roman

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!