Žákyně porazily domácí Znojmo

← Zpět na výpis článků Starší žákyně Starší žákyně Roman Grabovský Roman Grabovský

Poprvé v roce 2019 se na ligové palubovce představil tým starších žákyň. Po výsledkově nepovedeném turnaji v Praze tak visel nad týmem otazník, jak si poradí se starými známými soupeři v lize, neboť v sobotu 26.1.2019 odjel do Znojma tým ve skoro stejném složení doplněný o tři mladší žákyně.

V úvodním utkání nastoupily Dračice proti Židenicím a v první půli byly lepším týmem, což se projevilo i na ukazateli skóre, kde svítilo 2:1 pro náš tým. Úvod druhé půle však zvládly lépe soupeřky a otočily skóre ve svůj prospěch. Za stavu 2:4 pro Židenice mohla dovršit svůj hattrick Vanesa, ale neproměnila. Chvíli na to se Židenicím podařilo zvýšit spornou brankou z prostoru malého brankoviště a to znamenalo konec našich nadějí. Holky polevily a soupeřky přidaly ještě další dvě branky.

V pauze mezi zápasy tak došlo k promluvě mezi trenéry a hráčkami, neboť naším dalším soupeřem bylo domácí Znojmo. To šlo hned v úvodu do vedení, ale hra Dračic byla o poznání agresivnější než v tom předchozím. Holky opravdu zabraly a makaly ze všech dračích sil. Tým skvělým výkonem podpořila i Verča v brance, a tak se Dračice dočkaly ještě do přestávky vyrovnání. Druhá půle byla úporným bojem o každý kousek hrací plochy. Dračice čím dál více nabíraly na jistotě a čím dál více vystrkovaly růžky. Zhruba minutu a půl před koncem utkání jsme si vzali TimeOut a vsadili vše na jednu kartu. A podařilo se. Ester propálila domácí gólmanku a poslala tak Dračice do vedení. Poslední chvíle utkání byly na infarkt, ale těsné vedení holky udržely a získaly tak cenný skalp.

Povzbuzeny výhrou nastoupily Dračice aktivně i do utkání s Bulldočkami. Tentokrát jsme otevřeli skóre my a těsné vedení jsme drželi téměř do poloviny utkání. Bulldočky vyrovnaly šťastnou trefou až v jejím samotném závěru. Druhá půle se podobala předchozímu utkání se Znojmem, rozdíl byl jen v tom, že Bulldočky byly v osobních soubojích podstatně agresivnější. Výborný výkon předváděla gólmanka Laura a i proto šly dračice opět do vedení, když se v tomto utkání podruhé trefila Klárka. Bohužel stejně jako v první půli se i na konci druhé půle podařilo soupeřkám vyrovnat. Od výhry tak dračice dělilo snad 15 vteřin.

Obě tato utkání naše hráčky stály hodně sil, zejména první útok, který do té doby odehrál všechna utkání. Posledním soupeřem na turnaji byly Aligátorky, které tentokrát přijely pouze s šesti hráčkami. Utkání jsme tentokrát zahájily z druhé strany hřiště a těžko říci, co naše hráčky v úvodu rozhodilo, zda-li to bylo podcenění soupeřek nebo změna směru hry, ale do utkání jako by nastoupil jiný tým. Aligátorky nám hned v úvodu zasadily tři rány a jasně ukázaly, že i v tomto počtu budou nebezpečné. Naději na dobrý výsledek vykřesala opět Vanesa, ale holky jakoby by byly někde jinde než na hrací ploše. Zejména směrem do obrany to byl z naší strany v první polovině zoufalý výkon a gólmanka Laura tak byla často tváří tvář soupeřkám. I přes dobrý výkon nestačila čelit přívalu branek v naší síti. Do druhé půle holky nastoupily s cílem přidat ještě nějaký ten gól a utkání ještě zdramatizovat, ale v zakončení se nám nedařilo. Přesto však jak výkon, tak skóre v druhé půli už bylo přece jen přijatelnější. Škoda, opravdu škoda, nepovedené první půle.

Celkový dojem, který Dračice ve Znojmě zanechaly, je pozitivní. Předvedly dva velmi kvalitní výkony s týmy Znojma a Brna, které se rovněž zúčastnily pražského turnaje a výsledky ukázaly, že když holky „jezdí po prdeli“ a makají, tak dokáží „přejet“ každého, jen je potřeba tak hrát po celý zápas. Pozitivní je, že i většina hráček předvedla zlepšující se individuální výkon. Máme tak na co navázat a na dalším turnaji ukázat, že se opět zvedáme nahoru. Holky dík. ?

Výsledky:
FBC Dragons – Židenice 2:7 (2:1); Něničková – 2,
FBC Dragons – Znojmo 2:1 (1:1); Něničková – 1, Kunovjánková – 1,
FBC Dragons – Brno 2:2 (1:1); Výstupová – 2,
FBC Dragons – Aligátors 1:8 (1:6); Něničková – 1,

Sestava:
gólmanka: Tihelková Veronika (1.a2.z), Jakubcová Laura (3.a4.z)
1. útok: Něničková Vanesa, Výstupová Klára, Kunovjánková Ester, Straková Aneta, Flajzarová Monika
2. útok: Hrbotická Zuzana, Šefraná Kristýna, Výstupová Karin, Lecianová Simona, Navrátilová Nina
3. útok: Tihelková Kateřina, Podešvová Markéta, Podešvová Aneta,
trenér: Grabovský Roman, Soldánová Iva

Děkujeme řidiči mikrobusu za rychlý a bezpečný odvoz na turnaj a zpět.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!