Žákyně doma odehrály gólově nejlepší letošní turnaj

← Zpět na výpis článků Starší žákyně Starší žákyně Roman Grabovský Roman Grabovský

V sobotu 13.4.2019 se uskutečnilo na naší domácí hale v Kyjově další kolo florbalové ligy starších žákyň. Už před utkáním bylo zřejmé, že na dnešní turnaj dorazí dračice téměř v plném počtu a na soupisce se jich objevilo hned 19 a kdyby dorazily i nemocná Nelouš a Chloe, tak už bychom do zápisu všechny ani nenapsali. Potěšitelné rovněž bylo, že snad po 5 turnajích jsme nastoupili v téměř kompletní a tudíž nejsilnější sestavě, z níž chyběla snad jen Vanesa.

Před domácím publikem jsme tak chtěli ukázat, že jsme i nejsilnějším týmům vyrovnaným soupeřem. Hned v úvodním utkání nás však čekaly Šitbořice, které společně se Znojmem a Uherským Brodem okupují čelo tabulky. Úvod utkání byl z naší strany už tradiční. Elán a nasazení zůstal ještě v šatně nebo možná ještě trochu dál. Ale postupně se dračice rozehrávaly a držely s Aligatorkami krok. V druhé půli holky ještě přidaly a třetí trefou do branky soupeřek, šly dokonce do vedení. Bohužel Aligátorky poměrně rychle vyrovnaly a na hřišti se rozpoutala bitva o vítěznou branku. Šťastnější nakonec byly soupeřky.

V přestávce přesto proběhl v šatně pohovor s hráčkami, neboť ne vše na hřišti bylo v prvním utkání ideální. Do utkání s Brodem jsme nastoupili podstatně s větším odhodláním, ale Broďanky byly dnes v dobré formě a několikrát nás zavřely před vlastní brankou. Ale jak obrana, tak gólmanka předváděly statečný výkon, a tak v polovině to bylo pro soupeřky jen o fous. Bohužel na začátku druhé půle jsme polevili v pozornosti v obraně a Brod odskočil na rozdíl tří branek. Po Timeoutu se opět vrátil na hřiště ten bojovný tým dračic a další průběh utkání už byl vyrovnaný nejen herně, ale i co se týče skóre. Pozitivní na tomto utkání tak byly zejména čtyři zásahy do sítě soupeřek. Tento fakt nám hodně pomohl do dalšího utkání se Zlínem.

Oproti předchozím dvěma utkání, kdy jsme přednostně točili ty starší a zkušenější hráčky, v zápase se Zlínem dostaly konečně i prostor hráčky z třetí lajny a ty se odměnily výborným výkonem. Po celé utkání jsme byli herně lepším týmem a svou herní převahu se nám dařilo potvrdit i střelecky. Výborný výkon si holky přenesly i do druhé půle a utkání dovedly do vítězného konce a skóre se rozhodně nemuselo zastavit na letošních rekordních 6 brankách v jednom utkání.

Posledními soupeřkami byly hráčky Znojma. Na dračicích už byla znát únava z dlouhého průběhu turnaje a z předchozích utkání a začátek utkání byl z naší strany poněkud vlažnější, což bylo provázeno i menším důrazem při bránění vlastní branky a soupeřky nám chvílemi zle zatápěly a v polovině vedly 3:1. Abychom ulevili unaveným hráčkám, přešli jsme v druhé půli na rychlé střídání všech tří útoků, což se projevilo i na hře, která se z naší strany zrychlila a přišlo i snížení na rozdíl jediné branky. Dračice povzbuzeny brankou se hnaly za vyrovnáním a to viselo opravdu na vlásku, ale nakonec platilo to staré nedáš – dostaneš a Znojmo z brejku si pojistilo své vedení. Ale i tak dračice dál pokračovaly v bojovném výkonu a nedaly dnes Znojmu výhru zadarmo.

Jak prvnímu, tak i poslednímu utkání by určitě slušela minimálně remíza. Dračice dnes prokázaly, že umí dávat góly a posunuly si průměr vstřelených branek skoro ke 4 brankám. Holky ukázaly, že pokud máknou naplno a táhnou celý tým za jeden provaz, tak má jejich hra smysl a jsou schopny konkurovat týmům z čela tabulky. Jen by k tomu ještě chtělo více radosti nejen ze gólů, ale i ze hry a vůbec z celého turnaje. Ale i na tom se dá pracovat, stejně jako stále ladit naší hru.

Dík všem hráčkám, které dnes na halu dorazily, i těm, které dnes více seděly na lavičce, než hrály. Můžu je ujistit, že dostanou prostor na dalších turnajích.

Výsledky:
FBC Dragons – Šitbořice 3:4 (1:1); Výstupová Kl. – 1, Svrčinová – 1, Straková V. – 1
FBC Dragons – Uherský Brod 4:7 (1:2); Výstupová Kl. – 1, Šefraná – 1, Straková V. – 1, Kunovjánková – 1,
FBC Dragons – Zlín 6:3 (3:2); Kunovjánková – 2, Šefraná – 3, Straková V. – 1,
FBC Dragons – Znojmo 2:4 (1:3); Výstupová Kl. – 1, Kunovjánková – 1,

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!