Smutné loučení starších žákyň s letošní sezónou

← Zpět na výpis článků Starší žákyně Starší žákyně Roman Grabovský Roman Grabovský

Shodou náhod vyšlo pořádání posledního turnaje ligy starších žákyň na náš tým. V neděli 5.5.2019 se tak ve sportovní hale SOU představilo 5 týmů, které se utkaly o poslední porci bodů, které mohly rozhodnout o konečném pořadím na 2. a 3. místě a hlavně na konci tabulky.

Hned úvodní utkání s Aligatorkami přineslo zajímavou podívanou. Tempo sice odpovídalo úvodnímu utkání, ale z počátečního oťukávání se postupně zvyšovalo. Díky dobré obraně neměly v úvodu obě gólmanky moc práce, avšak šance postupně přibývaly. Jednu z nich dokázaly naše soupeřky využít a šly do jednobrankového vedení. V druhé půli dračice zvýšily úsilí o vstřelení vyrovnávací branky a zle dotíraly na gólmanku soupeře. Ten naopak hrozil z rychlých protiútoků, a tak i Verča v naší brance musela být stále ve střehu. I přes maximální snahu a řadu šancí se však dračicím nepodařilo vyrovnávací gól vstřelit a z utkání tak odešly s tou nejmenší možnou prohrou, což samozřejmě zamrzí.

V druhém utkání s Uherským Brodem dostaly příležitost i mladší hráčky, což ovlivnilo zejména průběh první půle utkání, kdy se rychlým Broďankám podařilo využít nerozehranosti třetího útoku a hned čtyřikrát udeřily. Druhá půle přinesla vyrovnaný průběh hry a k tomu i zlepšený výkon všech hráček a to zase i řadu šancí na vstřelení kontaktní branky. Bohužel i v tomto utkání naše střely nenašly cíl.

Rozhodujícím utkáním turnaje byl přímý souboj o předposlední místo se Zlínem. Úvod utkání byl však pro naše hráčky více než smolný. První branku jsme si dali vlastní, druhá pak padla z dorážky hráčky postavené v brankovišti, což samozřejmě otřáslo s psychikou všech hráček a zejména gólmanky. Po TimeOutu se naše hra zklidnila a holky se postupně dostávaly z úvodního šoku. Naštěstí jsme už v první půli neinkasovali. Bohužel i začátek druhé půle přinesl další branku do naší sítě a to už byla situace téměř kritická. Přesto všechno však byla vidět ze hry naších hráček nejen snaha, ale i chuť a touha se o výsledek porvat a holky byly za to konečně odměněny i góly. Konec utkání se změnil v ohromný tlak naších hráček, ale gólmanka jim Zlína byla v tomto zápase velkou překážkou. I přes dvě naše vstřelené branky se nakonec Zlínu podařilo udržet náskok z první půle.

Poslední utkání s vítězným týmem letošního ročníku ligy starších žákyň – tedy se Znojmem, dostaly prostor opět všechny hráčky. Zkušené Znojmo, které v Kyjově nepoznalo chuť porážky, si průběh utkání pohlídalo, ale dračice i v tomto utkání sehrály roli vyrovnaného soupeře. Bohužel dnes po třetí jsme vyšli střelecky na prázdno a bez gólu se žádné utkání vyhrát nedá.

Závěrečný turnaj tak z hlediska výkonu byl obrazem celé sezóny, holky hrají, snaží se, běhají, ale gól nedají. A pak se stane chybička, kdy tu a tam nejsme zcela důrazní před vlastní brankou nebo prostě propadne v souboji jeden na jednoho a je z toho gól v naší brance. S průměrem 1,5 branky na utkání se jich moc vyhrát nedá, i když hned 6 z nich jsme prohráli o jedinou branku a dalších 5 o dvě, což nás v konečném účtování stálo lepší umístění.

Letošní sezóna skončila. Máme před sebou ještě měsíc tréninků, a pak letní přípravu. Pokusíme se během této doby zapracovat na zlepšení zejména zakončení útočných akcí a snad se v příští sezóně naše střelecká úspěšnost zvedne stejně jako umístění týmu v tabulce.

Děkuji všem hráčkám za výkony v této sezóně, za zážitky z utkání, kdy bodovaly s vítězným týmem ligy a kdy holky ukázaly, že herně na své soupeřky mají.

Děkuji i rodičům za dopravu na zápasy a podporu během celé sezóny.

Výsledky:
FBC Dragons – Šitbořice 0:1 (0:1);
FBC Dragons – Uh. Brod 0:5 (0:4);
FBC Dragons – Zlín 2:4 (0:2); Kunovjánková – 1, Crhonková - 1
FBC Dragons – Znojmo 0:5 (0:2);

Sestava:
gólmanka: Tihelková Veronika
1. útok: Kunovjánková Ester, Crhonková Adéla, Svrčinová Nela, Baráková Adéla, Straková Aneta
2. útok: Podešvová Markéta, Šefraná Kristýna, Něničková Vanesa, Tůmová Denisa, Tihelková Kateřina
3. útok: Pešlová Chloe, Hrbotická Zuzana, Podešvová Aneta, Leciánová Simona, Navrátilová Nina
trenér: Grabovský Roman

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!