Kyjovské florbalistky na dívčí florbalové lize berou třetí místo

← Zpět na výpis článků Starší žákyně Starší žákyně Roman Grabovský Roman Grabovský

Ve čtvrtek 7.3. si školou povinné florbalistky zahrály další turnaj dívčí florbalové ligy, tj. ligy mezi školními kroužky, DDM a SVČ. Do Kyjova se tak dostavily týmy ze Sokolnic, Syrovic, Žarošic a ty doplnily hned dva týmy domácích Dračic – růžový a zelený. Tím dostaly prostor ke hře všechny kyjovské hráčky, které dnes na halu mohly dorazit. O tom, že dnešní turnaj byl obsazen silnými týmy, svědčí i poměrně vyrovnaná skóre a hlavně průběhy všech utkání a o výsledku tak mnohdy rozhodovaly drobné chybičky nebo více štěstí v zakončení. Favoritem byl rozhodně tým Žarošic, který si minulý čtvrtek zajistil postup do finálového turnaje ASŠK pro vyšší stupeň základních škol.

Než samotný turnaj začal museli trenéři rozdělit dračice do dvou vyrovnaných týmů. Jedna část hráček tedy oblékla tradiční růžové dresy, druhá část si musela vypůjčit zelené dresy mladších žáků. Jako první vstoupili do turnaje růžové dračice a to právě utkáním se Žarošicemi. V bojovném utkání se hned v úvodu dokázala prosadit hráčka Žarošic a ty šly do vedení. Dračice po obdržené brance stále více dotíraly na branku soupeřek, ale zároveň musely být pozorné před vlastní brankou. Výborný výkon předvedly v tomto utkání obě gólmanky. I přes šance na obou stranách, v utkání už žádný gól nepadl, a tak dračice padly tím netěsnějším rozdílem. Růžový tým v dalším utkání čekaly Sokolnice. Začátek dračice trošičku prospaly a toho soupeřky využily k vybudování dvoubrankového vedení. Dračice poté zabraly a vytvořily si několik dobrých šancí na snížení skóre. Bohužel i v tomto utkání vyšly střelkyně naprázdno a tak v samotném závěru Sokolnice ještě jednu branku přidaly. Třetím soupeřem růžovek byl zeleňovky, tedy zelené Dračice. V tomto utkání se ukázalo, že trenéři opravdu postavili dva vyrovnané týmy. Růžovky šly dvakrát do vedení a zeleňovky vždy dokázaly srovnat skóre a 15 vteřin před koncem rozhodly o těsné výhře. Posledním soupeřem růžovek byly Syrovice. Růžovky i v tomto utkání pokračovaly v bojovném tempu a protože se jim dařilo konečně i střelecky zapsaly si na své konty tři body za výhru.

A právě se Syrovicemi zahájily turnaj zeleňovky. Vyrovnanému utkání vévodily výkony obou gólmanek. Obě propustily za svá záda pouze jedinou střelu, a tak utkání i přes střeleckou převahu Dračic skončilo remízou. Zelené Dračice v aktivním pojetí hry pokračovaly i v dalším utkání tentokrát se Žarošicemi. Dračicím se podařilo v první půli vybudovat dvoubrankové vedení. Žarošice však v druhé půli zvýšily tlak na branku kyjovských hráček a podařilo se jim stav vyrovnat. V dramatickém závěru byly soupeřky šťastnější v zakončení a dokonaly obrat utkání. Dalším soupeřem zelených Dračic byly růžové Dračice a výsledek utkání už známe. Posledním soupeřem se kterým změřily zeleňovky své síly byly Sokolnice. Zeleňovky opět vytáhly svou zbraň – aktivní hru vpřed, ale v zakončení se nám nedařilo. Něž se zeleňovkám podařilo odčarovat branku Sokolnic, prohrávaly už o dvě branky. Díky snaze se podařilo dračicím snížit až na rozdíl jediné branky a vyrovnání viselo na vlásku respektive na florbalkách. Nakonec se potvrdilo nedáš – dostaneš a Sokolnice v samotném závěru pojistily svou výhru.

V celkovém podaří tak vyhrály neporažené Žarošice, na druhém místě se umístily holky ze Sokolnice, třetí příčku obsadily zelené Dračice, za nimi pak skončily růžové Dračice a Syrovice.

Nejlepší střelkyní turnaje byla vyhlášena Kristýna Šefraná (Žarošice) a Viktorie Hrazdírová (Sokolnice). Nejméně branek obdržela Laura Jakubcová (Žarošice) a gólmankou s nejvíce zákroky se stala Barbora Hübnerová (Syrovice).

Poděkování patří oběma rozhodčím Honzovi Goliášovi a Filipu Plačkovi, klukům od pořadatelského stolku Fíkovi a Pájovi, paní Šefrané za skvělé fotky a hlavně všem hráčkám za předvedené výkony a jejich trenérům za čas, který holkám věnují.

Výsledky:
FBC Dragons DDM Kyjov Pink – Žarošice 0:1
FBC Dragons DDM Kyjov Pink – Sokolnice 0:3
FBC Dragons DDM Kyjov Pink – Kyjov Green 2:3 Výstupová Kl. – 2,
FBC Dragons DDM Kyjov Pink – Syrovice 4:0 Kunovjánková – 2, Něničková – 1, Ježková – 1,

FBC Dragons DDM Kyjov Green – Syrovice 1:1 Svrčinová – 1,
FBC Dragons DDM Kyjov Green – Žarošice 2:4 Straková V. – 1, Houšťová – 1,
FBC Dragons DDM Kyjov Green – Kyjov Pink 3:2 Straková V. – 2, Houšťová – 1,
FBC Dragons DDM Kyjov Green – Sokolnice 2:4 Svrčinová – 1,

Sestava Pink:
Gólmanka: Tihelková Veronika
1 útok: Kunovjánková Ester, Výstupová Klára, Něničková Vanesa
2 útok: Ježková Karolína, Podešvová Markéta, Podešvová Aneta
Obrana: Straková Aneta, Flajzarová Monika, Tihelková Anna
Trenér: Grabovský Roman

Sestava Green:
1 útok: Svrčinová Nela, Houšťová Nela, Straková Veronika
2 útok: Výstupová Karin, Hrbotická Zuzana, Pešlová Chloe
Obrana: Hrazdílková Natálie, Navrátilová Nina, Leciánová Simona
Trenér: Soldánová Iva

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!