Holky udolaly bod s vedoucím Znojmem

← Zpět na výpis článků Starší žákyně Starší žákyně Roman Grabovský Roman Grabovský

Předposlední turnaj ligy starších žákyň hostilo 28.4.2019 Znojmo. Do místní haly se v nedělním odpoledni vydal i tým kyjovských Dračic. Do Znojma jsme tentokrát odcestovali ve skromné sestavě 10 hráček a jednou gólmankou a na holky čekal náročný program, soupeřkami byly Židenice, Znojmo, Brno a Aligátorky ze Šitbořic.

Úvodní utkání jsme jako obvykle začali ve volnějším tempu a zejména v obranné činnosti jsme hledali tu správnou sestavu, neboť do Znojma dorazily jen dvě klasické obránkyně. I přes chyby v obraně se nám díky střelecké pohotovosti dařilo držet v poločase slibný výsledek 2:3. V druhé půli Židenice dvěma zásahy odskočily, ale pak přišlo snížení, které dalo dračicím naději zabojovat o nějaký ten bodík. Bohužel místo vyrovnání, přišla další chybička v obraně a Židenice si už výhru pohlídaly.

Dračice v dobrém výkonu z prvního utkání pokračovaly i v druhém utkání proti domácímu Znojmu. Na náš vedoucí dokázalo Znojmo ještě v první půli odpovědět a v poločase tak dračice držely vyrovnané skóre. I v druhé půli se na hřišti bojovalo o každý míček a o každý metr hřiště a blíže k vítězství měly i přes velký tlak domácích naše dračice, kterým se podařilo o jednu branku odskočit. Ke konci utkání nás však Znojmo přitlačilo před naší branku, ale výkon v obraně i výkon gólmanky byl v tomto utkání výborný. Až v samotném závěru utkání, jsme špatně prostřídali, což Znojmo využilo ke vstřelení vyrovnávací branky. Dračice v tomto utkání předvedly opět jeden ze špičkových výkonů a ukázaly soupeřkám, že nejsou v lize jen do počtu.

Začátek utkání s Bulldočkami byl z naší strany pozvolnější než v předchozím utkání. Přesto šly dračice do vedení a měly zápas pod kontrolou. Kritický moment nastal až při sporném vyloučení za špatné střídání, kdy naše dvě hráčky šly za mantinel pro míček a pak pokračovaly mimo hřiště na střídačku, což rozhodčí považoval za špatné střídání. Tento moment naše holky rozhodil, i když oslabení jsme přestáli bez úhony. Skvělá Verča v brance kapitulovala poprvé až v samotné závěru poločasu, paradoxně po neodpískaném faulu na naší hráčku. Do druhé půle jsme nevstoupili dobře a rychle dvakrát inkasovali, ale svou druhou brankou v utkání opět zvedla naše naděje Kiki. Bohužel i přes velké šance jsme se vyrovnání, které si holky za předvedený výkon zasloužily, nedočkali.

Posledním soupeřem byly Aligátorky. I přes nastupující únavu dračice dál bojovaly a pokračovaly ve výkonu z předchozích utkání, i když tempo na obou stranách už nebylo tak výrazné, jako na začátku turnaje. Aligátorky do poloviny využily snad jedinou nedůslednost v obraně a v polovině vedly o jednu branku. Zlom přišel zhruba v polovině druhé půle, kdy nejprve Kiki neproměnila brejk a z protiútoku Aligátorky navýšily své vedení. Po té se naše hra rozpadla, k čemuž přispělo i obnovení zranění jak Kik, tak i Vanes a zkušené soupeřky toho dokázaly toho dokázaly využít a dovést zápas do vítězného konce.

Celkově však lze vystoupení Dračic ve Znojmě hodnotit kladně. Ve všech utkáních, až na závěr posledního utkání, byly všem soupeřkám vyrovnaným týmem a za převedenou hru by si zasloužily lepší výsledky. Bohužel se letos stále trápíme se zakončením, zejména chybí větší důraz před soupeřovou brankou a finální přihrávka na volnou hráčku, která by mohla zakončit do prázdné branky. Ale i tom postupně pracujeme a je vidět zlepšení i v této činnosti. Po většinu zápasů dokážeme i dobře bránit, ale stále vyrábíme drobné chybičky, které soupeřky nemilosrdně trestají. Nezbývá než zvednout hlavu, pokračovat v daném směru a na posledním turnaji v Kyjově ukázat, že se umíme prosadit i bodově.

Děkuji všem hráčkám, které hrály ve Znojmě, za předvedený bojovný výkon a skvělý zážitek z utkání se Znojmem.

gólmanka: Tihelková Veronika
1. útok: Kunovjánková Ester, Straková Veronika, Něničková Vanesa, Flajzarová Monika, Tihelková Kateřina
2. útok: Šefraná Kristýna, Hrbotická Zuzana, Podešvová Aneta, Podešvová Markéta, Leciánová Simona
trenéři: Grabovský Roman

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!