Do Zlína odjely žákyně pouze na dvě pětky

← Zpět na výpis článků Starší žákyně Starší žákyně Roman Grabovský Roman Grabovský

V neděli 31.3.2019 proběhlo v hale SPŠ Zlín další kolo ligy starších žákyň. Kyjovské dračice na tento turnaj odjely pouze s desítkou hráček a jednou gólmankou. Týmu citelně chyběly některé opory zejména z první pětky Aneta, Adéla a Vanesa a taky Nela s Katkou. Na druhou stranu tak dostaly více prostoru mladší a méně zkušené hráčky.

Na turnaji se dračice utkaly nejprve se Židenicemi, pak se Zlínem, Uherským Brodem a nakonec s Bulldočkami. První půle úvodního utkání byla tradiční první půli na turnaji. Dračice se jen zvolna dostávaly do tempa a sehrávaly se v zahajovací sestavě. Toho zkušené Židenice využily a vybudovaly si 4 brankový náskok. Už v průběhu první půle dračice hru v poli vyrovnaly a přidaly se i brankové šance. V druhé půli pokračovaly dračice ve snaze o vstřelení branky, ale pozornou gólmanku Židenic se jim pokořit nepodařilo.

V dobrém výkonu z konce prvního utkání pokračovaly dračice i v úvodu druhého utkání proti domácím Lions a snaha byla oceněna úvodní brankou. Naše hráčky dál pokračovaly v aktivní hře, ale náskok se jim navýšit nepodařilo, naopak domácím se ještě před přestávkou podařilo vyrovnat. Na začátku druhé půle šel Zlín do vedení. Dračice dál pokračovaly ve snaze o vyrovnání, ale letos nám v zakončení chybí kousek štěstí. To naopak měly domácí a dorazily dračice ještě 4mi góly.

Do třetího utkání jsme promíchali sestavou ve snaze o zlepšení obrany, ale změny se minuly účinkem. Na úvodní branku Brodu stačily ještě dračice odpovědět, ale pak Broďanky zatočily naší obranou jako vichr se kostelní korouhví. Do druhé půle jsme se vrátili k osvědčené sestavě a průběh utkání se opět vyrovnal. Bohužel se to neprojevilo na ukazateli skóre.

V posledním utkání náš tým čekaly Bulldočky. Dračice tentokrát neprospaly úvod utkání a po celou první půli nejenže byly Bulldočkám vyrovnaným soupeřem, ale hlavně držely i vyrovnané skóre. Holky se prezentovaly zejména obětavou hrou v obraně a konečně v této činnosti hrály to, co jsi říkáme nejen na zápasech. Díky důrazné obraně jsme se dostávali k vybojovaným míčkům a vytvářeli si příležitosti k protiútokům. O koncovce jsme už toho letos napsali. Je to škoda, neboť i druhá půle utkání s Bulldočkami se nesla ve stejném duchu jako ta první. Za pozornou obranou předvedla výborný výkon gólmanka Verča. V době, kdy jsme uvažovali i Timeoutu, abychom nabrali síly do závěru utkání, podařilo se Bulldočkam propálit míček až do naši branky. V závěrečných dvou minutách jsme vrhli všechny síly na vyrovnání, ale nepodařilo se.

Celkové hodnocení turnaje je stejné jako v těch předchozích. Herně hrajeme se soupeřkami vyrovnaná utkání, ale zatímco soupeřky zejména z čela tabulky bez milosti trestají naší nedůslednost či drobné chyby v obraně, my se trápíme v koncovce a před brankou soupeřek nejsme ve větším tlaku, abychom si i my vytvořily šance na dorážky odražených míčků. Cenná je bojovnost a snaha všech hráček v průběhu celého turnaje, ale pořád tomu chybí ta třešnička na dortu v podobě bodů za vítězství nebo remízu.

Před týmem je ještě 12 ligových utkání, v nichž stále máme možnost nějaké ty bodíky urvat.

Výsledky:
FBC Dragons – Židenice 0:5 (0:4);
FBC Dragons – Zlín 1:6 (1:1); Kunovjánková – 1,
FBC Dragons – Uherský Brod 1:9 (1:7); Podešvová M. – 1,
FBC Dragons – Bulldogs 1:2 (1:1); Kunovjánková – 1,

Sestava:
gólmanka: Tihelková Veronika
1. útok: Podešvová Markéta, Výstupová Klára, Kunovjánková Ester, Navrátilová Nina, Tihelková Anna
2. útok: Výstupová Karin, Hrbotická Zuzana, Pešlová Chloe, Flajzarová Monika, Podešvová Aneta
trenér: Grabovský Roman

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!