Bojovnost, týmovost, nervy z oceli. Draci zaznamenali v Drnovicích první dvě juniorská vítězství v historii klubu

← Zpět na výpis článků Junioři Junioři Jan Goliáš Jan Goliáš

Dračí slet byl naplánován dne 26. ledna u Penny Marketu v 8:15 v královském městě Kyjově. A kolem půl desáté byli Draci oblečeni v dresech a byli značně koncentrováni. Chtěli napravit nepovedené výsledky z prvního kola juniorské ligy. To však ještě nečekali, jak úspěšní mohou být.

Již na začátku utkání byla na hráčích vidět velká vůle a odhodlání. Vždyť rozcvička před zápasem a také úvodní cvičení by snesly vysoká měřítka v porovnání vzhledem k předešlým zápasům spousty hráčů v zápasech dorostenců. A aktivně vstoupili do prvního klání s Boskovicemi.

V úvodních (dosti opatrných) střídáních si týmy nic nedarovaly a poctivě bránily. Skvělý dojem také dělaly osobní souboje, které byly dost často dohrávány. A většinou na hraně pravidel. Pro oko fanouška tyto souboje mohly nahradit nižší technickou vybavenost boskovických. Skóre otevřel ve třetím střídání Jan Gistr, jenž o dvě střídání svůj počin napodobil a Draci odskočili. A ikdyž stihl soupeř ještě před první sirénou vyrovnat, motivační projev kouče vrátil rozlétané Draky zpět na palubovku. Po nedostoupení a vypuštěném souboji se v druhé periodě urval Rotrekl, jehož letmá střela zaplula do levé šibenice. No a když pak Hunkař šikovně a hlavně důrazně pracoval na brankovišti, odměnou mu mohla být nakonec vítězná trefa na 4:2. Soupeř se pak zmohl pouze na kosmetickou úpravu skóre. Za důležitý moment však musíme vyzdvihnout hru soupeře bez brankáře. Výhodu dokázali boskovičtí využít a kombinovat. A když jeden z útočících hráčů mohl vystřelit do poloodkryté branky, zastoupil na brankové čáře brankáře Šivela tygřím skokem Adam Škodík. Bohužel pro něj, v brankovišti. Rozhodčí tedy musel nařídit trestné střílení. 7 sekund před koncem zápasu! Naštěstí pro Kyjov, útočník Boskovic si s nájezdem nedokázal poradit. Šivel tedy zapsal zákrok a Draci vyhráli úvodní duel 4:3.

To druhý zápas už Draky v připraveném tempu na začátku zápasu proti Dolním Bojanovicím nezastihl. Po šťastných odrazech a přesných střelách soupeře Draci skončili 1. část s hrozivým skóre 0:3 a visel nad nimi Damoklův meč v podobě debaklu. Ale stala se věc nevídaná. Naprosto klidný proslov trénera mezi třetinami Draky nabil obrovsky pozitivní energií, kterou přetavili v mistrovský comeback. 

V čase 1:58 na začátku druhé třetiny byl stav vyrovnaný! Trefili se Plaček po nepřehledné situaci, posléze aktivní Škodík, který si za bránou povodil dva útočníky a utekl jim do přečíslení, které zakončil patnáct čísel nad zemí. A za deset sekund bylo vyrovnáno. V zápase velmi důrazný Plaček bojoval před bránou o volný míček a ten se příhodně odrazil do volného prostoru přesně na hůl Goliáše, který nezaváhal. A bylo srovnáno. V následujícím střídání Draci postavili dle taktiky trojúhelníkové postavení a Gistr doprava vysunul znovu Goliáše, jenž v rychlosti dokázal zamířit na bližší tyč. A obrat byl dokonán. A aby toho nebylo málo, o tři střídání posléze zatrhl Goliáš svůj sprint a kličkou do středu hřiště se zbavil beků. Pak už jen početné množství kyjovských příznivců mohlo slyšet cinknutí horní tyče. A míček rozvlnil síť. Vedení o dva góly Drakům příliš dlouho nevydrželo. Za deset sekund později se dostal soupeř do šance a nekompromisně zakončil. Všechen tlak na kyjovské však utlumil v zápase nešťastný střelec Tobolka. O to víc potěšilo, že své střelecké trápení ukončil v tu nejlepší chvíli. Po individuální akci, kdy jedním dotykem po přihrávce obešel obránce, si povodil velmi jednoduše i brankáře a bekhendovou stranou hole trefil neomylně. A jeho gól byl přeci jen nakonec vítězný. Soupeř ač se snažil, odvolal i gólmana, však doplatil na střeleckou neschopnost v závěrečných minutách. Za Šivela dostal pouze jediný míček a Draci tedy vybojovali i druhou výhru. 6:5.

Výsledky:

FBC DRAGONS-BOSKOVICE 4:3
Branky: Gistr 2x, Rotrekl, Hunkař

FBC DRAGONS-DOLNÍ BOJANOVICE 6:5
Branky: Plaček, Škodík, Goliáš 3x, Tobolka

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli!