Hodnocení sezony 19/20: Elévové

2. červenec 2020 Mrkus Martin Elévové

Tým elévů byl tuto sezonu složený z nováčků v kategorii a ze zkušenějších hráčů přípravky. Zkušenější elévy jsme se rozhodli už posunout do kategorie mladších žáků, kde mohli sbírat cenné zkušenosti proti starším soupeřům.

Elévové na většině turnajů zanechali pozitivní dojem. Největší radost trenérům udělalo, když se hráčům dařilo přenášet věci z tréninků do samotné hry. Konkrétně jsme pracovali na individuální technice, na vedení míčku v rychlosti, odvaze hrát  jeden na jednoho a celkové tvořivosti a kreativitě hráčů. Po ztrátě míčku jsme si chtěli jít míček opět vybojovat pohotovým napadáním soupeře. Každým odehraným zápasem se hráči v těchto činnostech zlepšovali a získávali větší seběvědomí a jistotu ve hře. I když v některých zápasech s vyspělejšími soupeři byl znát věkový rozdíl, hráči pokaždé na hřišti odevzdali ten nejlepší výkon jaký mohli a to je pro nás trenéry  nejdůležitější.

Hlavním pozitivem sezony je postupné zapojení velkého množství nových hráčů, kteří k nám letos přišli. Tito nováčci ukázali, že je florbal baví a svými výkony nás mile překvapili. Škoda, že sezona letos musela skončit o něco dříve, byla radost sledovat jak se tým elévů každým turnajem početně rozrůstá a zároveň se florbalově zlepšuje. O to víc se můžeme těšit na sezonu příští, protože tento tým elévů, pokud zůstane pohromadě, má do budoucna velký potenciál se zlepšovat.