Mladší žáci green v Lanžhotu zabojovali

10. březen 2020 Grabovský Roman Mladší žáci

V sobotu 7.3. proběhl další turnaj ligy mladších žáků. Na Green tým čekala v Lanžhotu trojice soupeřů z Kuřimi, Břeclavi a Lanžhotu, s nimiž se mladí draci hodlali poprat o ligové body.

Úvodní utkání proti Kuřimi bylo tradičním úvodním utkáním. I přes rozcvičení jsme do něj vstoupili nesoustředěně a poněkud vlažně, čehož soupeř využil. Nic méně green tým se pomalu rozjížděl a postupně svůj herní projev na hřišti zlepšoval, ale na body to nestačilo.

Druhým soupeřem byl tým z Břeclavi, který si ve svém úvodním utkání poradil i s domácím Lanžhotem a byl tak favoritem v našem utkání. Jenže greeňáci předvedli jeden z lepších výkonů v sezóně zejména co se týče obranné fáze a drželi naději na bodový zisk a do samotného závěru utkání. Posledním soupeřem byl domácí Lanžhot. I přes snaživý výkon jsme si v koncovce nedokázali poradit s gólmanem v domácí brance a jeho konto tak zůstalo čisté. Nic méně i tento zápas lze hodnotit z hlediska předvedené hry jako ten lepší.

Pochvalu si zaslouží všichni tři gólmani Matěj Vavřina, Kuba Žák i Martin Jelínek. Velkou bojovnost předvedl i Filip Jandora.

I přes značné zlepšení v bránění naší branky, má hra green týmu stále své slabiny. Jednou z nich je důraz v osobních soubojích, kde by to chtělo více odvahy do souboje a porvat se o každý míček, druhá z nich je zakončení, kde stále postrádám finální přihrávku na volného hráče před soupeřovou brankou. Místo toho často volíme střelu ze střední vzdálenosti, s níž se většina gólmanů lehce poradí. Ale vše se dá zlepšit na dalších trénincích

Na videa z dnešních utkání se můžete podívat na těchto odkazech:

Výsledky:
FBC Dragons – Florbal Kuřim 1:10
FBC Dragons – Sokol Břeclav 2:4
FBC Dragons – Sokol Lanžhot 0:6