Dorostenci B tentokrát body nebrali

3. březen 2020 Grabovský Roman Dorostenci B

V neděli 1.3.2020 proběhl další turnaj Orelské florbalové ligy dorostenců. Náš tým se tentokrát vydal až do vzdálené Bystřice nad Perštejnem, kde na ně v místní hale čekal tým orlů z Nového Města na Moravě a ze Žďáru nad Sázavou.

Zatímco první tým okupoval před dnešním turnajem druhou příčku v tabulce o skóre za vedoucím Vyškovem, druhý soupeř byl v tabulce o příčku výše než náš tým a podle toho herně vypadaly oba zápasy.

V úvodním utkání jsme toho na hřišti moc nepředvedli. Vázl pohyb, vázlo nasazení a důraz v osobních soubojích a utkání nemělo z naší strany téměř žádnou šťávu. Jediný, kdo si tak zaslouží pochvalu byla gólmanka Verča, která i za pomocí brankové konstrukce zabránila debaklu.

Po jednozápasové pauze jsme šli do utkání se Žďárem s jasným cílem, porvat se o výsledek a nutno dodat, že se dračí záloha předvedla úplně jiný florbal jako v předchozím utkání. Výrazně jsme zlepšili pohyb, a to jak první klučičí, tak i druhá dívčí čtveřice. Škoda, že k úvodní brance, jsme v první půli už žádnou další nepřidali a že šancí jsme si vypracovali dost. Bohužel jak to bývá, soupeř plně využil pravidlo nedáš – dostaneš, a tak zatímco my jsme hráli, Žďár dával góly, ale i tak v polovině svítilo na tabuli docela hratelné 1:3. Do druhé půle jsme šli s odhodláním srovnat výsledek, ale byl to soupeř, kdo navýšil svůj náskok. Naději svitla ještě po snížení na 2:5, kdy jsme si vypracovali řadu dalších šancí, ale proměnit jsme je nedokázali. V samotném závěru pak, soupeř jen upravil výsledné skóre. Druhé utkání považuji herně za vydařené a je potřeba všechny hráče pochválit za předvedený výkon.

Dorostenci B tak v Bystřici odehráli dva úplně rozdílné zápasy, bohužel s téměř s tejným výsledkem.

Máme před námi poslední turnaj. Je potřeba využít následující tréninky a připravit se něj tak, abychom si počet bodů ještě vylepšili.

Výsledky:
FBC Dragons B – Orel Nové Město na Moravě 2:8 (1:3); Malář 2,
FBC Dragons B – Orel Žďár nad Sázavou 2:7 (1:3); Stoklásek 1, Staněk 1