Mladší žáci green z Brna s nulou

20. leden 2020 Grabovský Roman Mladší žáci

Mladší žáci green se vrátili z Brna s nulou, bohužel na straně vstřelených branek. V neděli 19.1.2020 odpoledne pokračovala liga mladších žáků dalším turnajem, tentokrát v Brně. Na green tým čekali zajímaví soupeři Znojmo white, Gullivers B a Letovice. Do Brna jsme tentokrát odjeli pouze na dvě pětky, s jednou chlapeckou a jednou dívčí a byl to takový typický nedělní odpolední turnaj.

Úvod prvního utkání jsme doslova zaspali a po první minutě už se v podstatě hrálo jen o to, podaří-li se nám vstřelit branku. I když se náš výkon postupně zlepšoval a v některých fázích utkání jsme hráli se Znojmem vyrovnanou partii, hrubé chyby a nedůslednost v obraně umožnily soupeři postupně navyšovat svůj náskok.

I druhé utkání s domácími Gullivery probíhalo podobně, ačkoliv naše hra postupně nabírala tempo a důraz, ale na výsledku utkání se nijak neprojevilo.

Teprve v posledním utkání s Letovicemi jsme na hřišti předvedli výkon, na jaký jsme u dračích bojovníků zvyklí. Bohužel o výsledku rozhodla jediná střela. Je to škoda, neboť vyrovnání viselo mnohokrát na vlásku, respektive na našich florbalkách. Pochválit je nutno Kubu Žáka, který podal v brance výborný výkon.

I na dnešním výsledkově nevydařeném turnaji by se však dalo najít několik pozitivních věcí, zejména pokud se všichni hráči soustředili na svůj výkon a hráli zodpovědně a důrazně v osobních soubojích a před vlastní brankou, tak se dalo na náš výkon koukat. Bohužel nás, zejména v prvních dvou utkáních, potkalo několikrát období, kdy jsme se na hřišti motali jak mouchy v sítí a co hůř, že se na dnes nikdo střelecky neprosadil. Dnešní turnaj máme za sebou, je nutno se z toho poučit, oklepat, přidat na tréninku a na dalším turnaji věřit, že se povede lépe.

Výsledky:
FBC Dragons – Znojmo white 0:11
FBC Dragons – Gullivers B 0:11
FBC Dragons – Sokol Letovice 0:1