Dračice na dívčí florbalové lize 100%

14. leden 2019 Grabovský Roman Mladší žákyně

Po delší pauze se v neděli 13.1.2019 uskutečnil turnaj dívčí florbalové ligy, kterou hrají mezi DDM a SVČ. Vzhledem k tomu, že část straších hráček, které se minulý týden účastnily turnaje v Praze, je ve stavu nemocných dostaly prostor hráčky, mladší a ty, které v Praze nebyly tak vytěžovány. Do Brna odjely hned tři hráčky, které si dne odbyly svou premiéru v dresu Dračic, konkrétně Karolína, Anička a Kristýna a nutno podotknou se, že se na hřišti neztratily a svým výkonem potěšily i trenéra.

V úvodním utkání nastoupily dračice proti žraločicím z Rosic. Utkání bylo od počátku vyrovnaném, ale přece jen více šancí na vstřelení branky měly naše hráčky. Z mnoha šancí se ujala až ta Katky. V poločase tak svítilo 1:0. V druhé půli pokračovaly dračice ve snaze o vstřelení další branky, ale zároveň musely být pozorné před vlastní brankou, kterou spolehlivě kryla Laura. Naštěstí dračice přidaly druhou branku, když se prosadila Markéta. To nám dodalo více a klidu a holky tak stihli přidat ještě jednu pojistku. To když Nela vyzvala skvělou přihrávkou ke skórování Verču.

V dalším utkání se dračice utkaly s týmem Říčan. Tento chlapecký tým se však do výsledků dívčí ligy nezapočítával. Dračice hned v úvodu předvedli několik nedůrazných zákroků v obraně, jakoby se snad kluků zalekly, a v poločase to bylo tak na ručník. Druhá půle už byla herně lepší, ale branky v síti soupeřů jsme se nedočkali. V závěru tak kluci své vítězství ještě pojistili.

Druhým soupeřem v dívčí části byly pořádající Syrovice. Na dračicích bylo vidět, že se z průběhu předchozího utkání poučily a zase předváděly bojovný výkon. Obě strany se dostaly několikrát do dobrého zakončení, ale obě gólmanky byly pozorné a v první půli žádnou střelu za svá záda nepustily. V druhé půli dračice ještě více obléhaly branku Syrovic, ale gól stále nic. Až zaúřadovaly sestry Podešvovy. Aneta potáhla míček po křídle a přesnou přihrávkou z rohu hřiště našla před brankou soupeřek dobře postavenou sestru Markétu a ta z první nedala gólmance žádnou šanci. Jak ukázalo byl to rozhodující moment utkání, neboť více branek už nepadlo.

Poslední utkání na turnaji odehrály dračice s týmem Velké Bíteše, který byl opět klučičí. Holky opět v úvodu utkání projevily velký respekt z kluků a ti šli rychlé do vedení. Naštěstí dračice přece jen zabraly a v dalším průběhu utkání alespoň herně vyrovnaly. Píšu herně, protože gólově jsme se tentokrát neprosadili. Velká Bíteš tak udržela dvoubrankový náskok a zvítězila.

Jak jsem psal v úvodu, s výkonem dračic zejména v utkáních s dívčími týmy můžu být spokojený. Výborně se předvedly nejen stálé opory týmu Katka, Verča, která dnes vyměnila gólmanskou výstroj za florbalku, Nela, Monča s Ninou v obraně. Konečně se herně prosadila i Aneta na křídle a také nováčci zejména Karolína s Aničkou v obraně a Kristýna v útoku. Pochvalu si získala za svůj výkon Markéta, nejlepší střelkyně týmu. Skvělým výsledkem jsou i dvě čistá konta gólmanky Laury.

Výsledky:
FBC Dragons DDM Kyjov – Rosice 3:0 (1:0); Tihelková K. – 1, Tihelková V. – 1, Podešvová M. – 1,
FBC Dragons DDM Kyjov – Syrovice 1:0 (0:0); Podešvová M. – 1,
FBC Dragons DDM Kyjov – Říčany (kl.) 0:6 (0:4);
FBC Dragons DDM Kyjov – Velká Bíteš (kl.) 0:2 (0:2)

Sestava:
gólmanka: Jakubcová Laura
1 útok: Tihelková Veronika, Houšťová Nela, Tihelková Kateřina, Tihelková Anna, Ježková Karolína
2 útok: Podešvová Aneta, Podešvová Markéta, Velková Kristýna, Navrátilová Nina, Flajzarová Monika
trenér: Soldánová Iva, Grabovský Roman