Žákyně dovezly z Dambořic dva body za dvě remízy

16. prosinec 2018 Grabovský Roman Starší žákyně

Po pauze způsobené konáním Mistrovství světa mužů ve florbale v Praze se v sobotu 15.12.2018 opět naplno rozjely ligové soutěže. Tým žákyň tentokrát čekal souboj se soupeřkami v nedalekých Dambořicích. Zatímco oba turnaje v Uherském Brodu jsme absolvovali téměř ze všemi hráčkami, do Dambořic nás dojelo jen 11 hráček a gólmanka. Na holky čekaly kromě již tradičních soupeřů Aligátorek ze Šitbořic, Lionek ze Zlína a Uherského Brodu letos poprvé i hráčky Znojma.

V úvodním utkání turnaje jsme nastoupili proti domácím Aligátorkám. V první půli jsme se prezentovali ospalým výkonem, kdy hráčky více než se soupeřem bojovaly s pohybem na klouzavém povrchu, přesto jsme v polovině drželi celkem slušný výsledek, když jsme ztráceli na Aligátorky jediný gól. Druhá půle byla herně o něco živější, soupeřky totiž hned v úvodu zvýšily svůj náskok o další branku, což naše hráčky vyprovokovalo ke zvýšené aktivitě po vstřelení kontaktní branky. Z mnoha slibných akcí se však žádná neujala, a tak v samotném závěru domácí své vedení pojistili další brankou.

V druhém utkání turnaje nás čekalo letos zatím neznámé Znojmo. Bohužel úvod utkání jsme zaspali a po třetím střídání svítilo na ukazateli skóre 0:3. Teprve potom se hra našeho týmu srovnala. Jenže rozjeté Znojmo nešlo jen tak zastavit. V poločase to vypadalo tak na ručník. Jenže do druhé půle jakoby nastoupil na hřiště jiný tým. Holky začaly hrát aktivně dopředu a spolehlivě bránily. Jiskru naděje vykřesala Klárka, ale Znojmo nechtělo žádné zdramatizování připustit a opět zvýšilo na rozdíl 5ti branek. Se stejným rozdílem utkání i skončilo a to i přesto, že do znojemské branky protlačila míček Áďa po důrazu na brankovišti. Pozitivní bylo, že v druhé půli jsme se Znojmem uhráli remízový výsledek 2:2.

A právě ty dvě trefy do branky Znojma jakoby naše hráčky nakoply do dalšího utkání tentokrát se Zlínem. Do úvodu utkání jsme vlétli jako praví draci a nasázeli Zlínu hned tři branky, čímž naše hráčky vyrovnaly rekord v počtu střelených branek v jednom utkání. Jak se ukázalo později, rekord se nám ani v tomto utkání nepodařilo překonat a počet našich branek v utkání se na čísle 3 zastavil, i přes moře dalších skvělých příležitostí. Zlín z ojedinělé akce před polovinou utkání snížil, i tak jsem v poločase drželi skvělé 3:1. Bohužel hned v úvodu druhé půle se Zlínu podařilo vstřelit kontaktní branku. Naše dračice však dále pokračovaly v aktivní hře a na soupeřovou branku se valila jedná dračí vlna za druhou, jenže brankářka Zlína svou branku jakoby „začarovala“. Nedáš – dostaneš platí i v lize žákyň, a tak se Zlínu podařilo skóre vyrovnat. Konec utkání byl velmi hektický a oba týmy si v něm vytvořilo několik dobrých příležitosti, aby utkání otočily na svou stranu, ale obě gólmanky byly pozorné a změnu už nepřipustily.

V posledním utkání nás čekal silný Uherský Brod. Remíza z předchozího utkání se Zlínem však dračice povzbudila a do tohoto utkání vrhly všechen zbytek sil. Brod byl na míčku silnější a zejména náš druhý útok několikrát nebezpečně zamknul před naší brankou. Avšak Verča v brance předvedla v tomto utkání neskutečný výkon a dobře postavenou branku, neboť minimálně dvakrát nás od pohromy zachránila tyč. První útok byl směrem dopředu podstatně nebezpečnější a taky si vytvořil několik slibných příležitosti, bohužel i gólmanka hostí byla vždy připravena. V poločase tak byla bezgólová remíza. I druhá půle poskytla stejný obraz hry. Oba týmy bojovaly o každý metr hřiště a o každou příležitost ohrozit soupeřovu branku, kde čarovaly obě gólmanky. Brodu se nakonec podařilo odčarovat naší branku dříve a jít tak do vedení. Jenže my jsme dnes měli na hřišti Klárku a ta k radostí všech skóre opět srovnala. V dramatickém závěru se nám podařilo doslova vybojovat velmi cenný bod. Dračice si však kromě bodu odnáší z tohoto utkání i skvělý zážitek a pocit z úspěchu, který si vybojovaly svým skvělým výkonem na hřišti. Klobouček dolů před zákroky gólmanky Verči, jejíž výkon ocenila i trenérka soupeřek a já bych ještě ocenil střelecký výkon Klárky, která dnes nasázela soupeřkám 6 ze 7 branek.

Před Vánoční pauzou a turnajem v Praze si tak dračice napravily své sebevědomí a doufám, že na stejný výkon navážou i v příštím roce.

 

Výsledky:
FBC Dragons – Aligators 1:4 (1:2); Výstupová Kl. – 1,
FBC Dragons – Znojmo 2:7 (0:5); Výstupová Kl. – 1, Crhonková – 1,
FBC Dragons – Zlín 3:3 (3:1); Výstupová Kl. – 3,
FBC Dragons – Uherský Brod 1:1 (0:0); Výstupová Kl. – 1,

Sestava:
gólmanka: Tihelková Veronika
1. Něničková Vanesa, Výstupová Klára, Crhonková Adéla, Flajzarová Monika, Podešvová Markéta
2. Houšťová Nela (Podešvová Aneta), Výstupová Karin, Tihelková Veronika, Jordánová Eliška, Navrátilová Nina
trenér: Grabovský Roman

Veselé Vánoce, hodně úspěchu ve škole i na hřišti a hlavně pevné zdraví ?