Ze tří vyrovnaných utkání vytěžily žákyně pouze bod

25. listopad 2018 Grabovský Roman Starší žákyně

Na další ligový turnaj se vydaly starší žákyně v neděli 25.11.2018 opět do Uherského Brodu a tentokrát nás odjelo 17 hráček a 1 gólmanka.

Ve ztísněných podmínkách tělocvičny ZŠ Na Výsluní, jsme tak jen těžko hledali volné místo pro hráčky na střídačce a navíc menší rozměr hřiště nenabízel hráčkám téměř žádný prostor na kombinaci, naopak přinášel řadu osobních soubojů. K vidění tak bylo více snahy a úsilí, než pohledných akcí. Přesto naše hra nabízela divákům rychlý a atraktivní podívanou, plnou emocí jak na hřišti, tak v hledišti.

Naše hráčky navázaly na kvalitní výkon z pátečního přípravného utkání s mladšími žáky a tento způsob rozehrání se nám vyplatil už v úvodním utkání, kdy se Dračice utkaly s Bulldočkami. Od počátku se hrálo velmi aktivně na obou stranách a snad nebudu přehánět, že více šancí na otevření skóre bylo na našich florbalkách. Gólmanka Bulldoček se však v brance překonávala. Na druhé straně velmi kvalitní výkon předváděla i Verča v naší brance. V poločase tak bylo na ukazateli skóre 0:0. Dobře rozehrané utkání pokračovalo i v druhé půli, kdy byl obraz hry podobný. Bohužel v koncovce jsme selhali v těch nejvyloženějších šancích, a tak těsně před koncem utkání přišel trest, kdy náhodné bekhendové plácnutí skončilo za zády jinak pozorné Verči. I přes závěrečný tlak jsme se vyrovnání nedočkali.

Úvod druhého utkání byl podobný tomu prvnímu, leč domácí Brod byl více aktivnější., což přetavil ve dvě úvodní branky. Do druhé půle jsme stáhli třetí útok a převzali iniciativu na své hole a to přineslo vyrovnání. Konec utkání byl velmi hektický. Oba týmy se snažily rychlý kontry zvrátit vývoj skóre na svou stranu. Což se opět před koncem po drobném zaváhání podařilo Brodu. Závěrečný tlak našich hráček opět vyrovnání nepřinesl. Dračice tak podruhé za sebou po výborném výkonu a vyrovnaném průběhu utkání odcházely těsně poraženy.

V třetím utkání jsme nastoupili proti Zlínu, se kterým máme zatím vyrovnanou bilanci. Ale opět jsme na vedoucí branku čekali až do poloviny první půle. Pak jsme mohli opět ještě minimálně dvě přidat, ale koncovka je naše obrovská bolest. Po ojedinělé chybě v obraně se tak Zlín dočkal poměrně levného vyrovnání. Druhá půle se změnila v boj o každý metr hřiště. Pohledných akcí ubývalo na úkor osobních soubojů. V obou brankách se opět vyznamenávaly obě gólmanky, přesto se Zlínu podařilo ze standardky jít do vedení. Dračice se ale semkly a nesmířily se s nepříznivým vývojem utkání. Po závaru se jim podařilo skóre vyrovnat. I pak pokračovaly v tlaku na soupeřovou branku, ale rozhodujícího gólu se nedočkaly. Naopak skvělým zákrokem v samotném závěru udržela remízový stav Verča.

Posledním dnešním soupeřem byly Židenice. Od počátku utkání však bylo vidět, že naším hráčkám dochází síly a pohyb na hřišti už nebyl tak aktivní jako v předchozích třech utkáních. Když se k tomu přidala i „deka“ z neproměněných šancí, soupeřky poměrně snadno vedly rozdílem tří branek. Druhá půle bylo z našeho pohledu lepší, ale gólu v síti soupeřek jsme nedočkali. Naopak Židenice ještě jeden přidaly.

S výkonem všech hráček na dnešním turnaji, zejména v prvních třech utkáních, jsem velmi spokojen. Předváděli jsme aktivní florbal s poměrně spolehlivou obranou a rychlým přechodem do útoku. Stále však chybí větší tlak před brankou soupeřek a větší úspěšnost v zakončení. Hráčky dokázaly odehrát vyrovnané utkání jak s Brodem, který je téměř v čele tabulky, tak s Bulldočkami. Na druhou stranu každé utkání ligy žákyň je velmi vyrovnané a o výsledku rozhodují drobné detaily, pohotovost v zakončení, blokování střel soupeřek a výkon gólmanky. Máme tedy dál na čem pracovat, ale zároveň máme na čem stavět.

Děkuji hráčkám, děkuji skvělým fanouškům v hledišti. Zraněným hráčkám přeji co nejrychlejší uzdravení, nejlépe, aby dnešní šrámy žádné léčení potřebovaly.