Dorostenci i přes povedený výkon ztratili první body

15. říjen 2018 admin Dorostenci

V sobotu 13.10. odcestovali dorostenci ke třetímu ligovému turnaji sezony do Brna. Kde je čekali Dolné Bojanovice a Gullivers Brno B.

FBC Dragons x Orel Dolní Bojanovice 9:2

V prvním utkání jsme si trpělivou kombinační hrou během první třetiny vybudovali pohodlný náskok 4:0, poté jsme mírně polevili a běhavý soupeř nám několikrát pořádně provětral obranu. Bohužel jsme ustoupili od našeho herního plánu a začali hrát se soupeřem nahorů - dolů. Střídali se pohledné momenty s těmi méně hezkými, utkání bylo plné osobních soubojů a dlouhých sprintů, které nám odčerpávaly zbytečně velké množství sil. Přesto jsme si dokráčeli pro jasné vítězství.

FBC Dragons x Gullivers Brno B 5:7

Druhé utkání s velmi silnou sestavou Gulls to byla úplně jiná písnička. Oba týmy se snažily hrát rychlý, kombinační florbal. Po většinu utkání jsme byli více na míčku a vytvořili jsme si také více golových příležitostí. Dařilo se nám nápaditě kombinovat v útočném pásmu a soupeře svírat na jeho obranné polovině. Naše střely však končili často mimo branku, nebo jsme několikrát trefili brankovou konstrukci. Zato soupeř, když už si vypracoval šanci, tak ji dokázal proměnit. Prostě a jednoduše jsme v tomto nadstandarně kvalitním utkání dostali lekci z produktivity.

Zhodnocení

I přes první porážku v sezoně nemůžeme tento turnaj hodnotit negativně. Naopak utkání s Gullivers bylo zatím nejkoukatelnějším utkáním v sezoně. Když se nám dařilo do hry přenést prvky, na kterých jsme na trénincích pracovaly a díky kterým se nám dařilo svírat soupeře na jeho polovině. Bohužel zatím nedokážeme převahu vyjádřit golově a když se k tomu přidají školácké chyby v obraně, kde nedokážeme důrazněji bránit svůj předbrankový prostor, tak nás takhle kvalitní soupeř potrestá. Největším problémem na startu sezony je zatím špatná produktivita některých hráčů, od kterých bychom čekali větší bodový přínos tak, aby naše hra nestála a nepadala s výkonem 2-3 jednotlivců.

Již za týden nás čekají 2 těžká utkání, která nás pořádně prověří a ukážou nám, jak na tom kategorie dorostenců v letošní sezoně opravdu je, takže ted musíme rychle zapomenout na porážku, poctivě odtrénovat celý týden a dobře se připravit na tato utkání.