Přípravka zahájila letošní sezónu

15. říjen 2018 Grabovský Roman Přípravka

Do letošní florbalové sezóny vstoupil i tým přípravky až na svém druhém turnaji. Na první turnaj totiž tým pro nedostatek hráčů neodjel. Po létech, kdy náš klub v přípravce reprezentovaly hned dva týmy, je to velký „ústup ze slávy“. Ale vraťme se do dnešního nedělního odpoledne.

V sokolovně v Šitbořicích se malí draci postupně utkali s týmem Slavkova, Očova B a A a Aligatorkami ze Šitbořic. A nad očekávání si vedli poměrně úspěšně.

Hned na začátku úvodního utkání se nám podařilo vstřelit Slavkovu gól a dostat se do vedení, ale pak se začala projevovat herní nezkušenost a soupeř toho využil a získal utkání ve svůj prospěch. Do druhého utkání jsme nastoupili s Honzíkem v brance. Ten nahradil Andry, která odchytala první utkání, a v druhém nastoupila v útoku s Dandou a Aničkou a byla to dobrá volba. Právě tento útok a dobrý výkon Honzy v brance byl základem našeho dnešního prvního úspěchu. Proti A Očova si šel zachytat Míša Klimek a měl se co ohánět. Tvrdě hrající soupeř nedal našim hráčům žádnou šanci, přesto to bylo pro nás dobré utkání, neboť jsme si mohli během něho ukázat chyby, které jsme, díky nezkušenosti, vyráběli před vlastní brankou. Poučeni z prohry jsme do posledního utkání vstoupili se stejnou sestavou, jen Adrejku jsme zase vrátili k Dandovi a Aničce. Po bojovném výkonu, kdy se střelecky prosadil i druhý útok – Honza a Aďa se nám podařilo získat dnešní druhý skalp soupeře.

I přes nedostatky ve hře je potřeba všechny malé draky pochválit, neboť předvedli bojovné srdce a nasazení. Pochválit je potřeba všechny nováčky, kteří si odehráli svá první utkání, a samozřejmě je nutno pochválit i ty zkušené hráče, kteří jim na hřišti pomáhali.

Děkuji i rodičům a fanoušků v hledišti.

Sestava:
gólmani: Šefraná Andrea (1.z), Křivánek Jan (2.z), Klimek Michal (3.a4.z)
hráči: Frolcová Anička, Šefraná Andrea, Zloch Daniel, Janek Adam, Křivánek Jan, Šupa Erik, Tomaštík David
trenéři: Blata Jakub, Grabovský Roman