Mladší žáci potvrdili skvělý vstup do sezony

15. říjen 2018 admin Mladší žáci

Po prvním povedeném ligovém turnaji v Dambořicích čekal mladší žáky druhý ostrý test sezony, tentokrát v Dolních Bojanovicích. Postupně jsme se střetli s týmy FATR Dubňany, FBC Slavkov, Dolní Bojanovice a Očovská Hodonín B.

Do Dolních Bojanovic jsme odjížděli plní očekávání, jak se našemu mladičkému týmu povede. Na turnaj jsme totiž odjeli bez několika starších opor a dali tak prostor mladším hráčům, abychom si ověřili, jak si poradí s novou situací a větší zodpovědností za výkon týmu. Avšak tento turnaj potvrdil, že nám roste šikovná generace mladých hráčů a hráček, kteří se florbalem baví a dokáží předvádět velmi pohledné individuální kousky a nápadité kombinace. 

Všechny zápasy se nesly v podobném duchu, hned za začátku utkání jsme se ujali několikabrankové vedení, které jsme postupně navyšovali. V obranné fázi hry nás zdobilo pohotové napadání rozehrávky soupeře a rychlé návraty do obrany po ztrátě míčku. I naše bolest, obsazování hráčů soupeře v předbrankovém prostoru se postupem turnaje zlepšovala. V útočné fázi musíme pochválit naše obránce a centry, kteří za celý turnaj neodpálili jedinný míček, naopak odvážně vyváželi balonky z obranného pásma a naše rozehrávka byla na slušné úrovni. Útočníci zase předváděli dobrou hru v situacích 1:1 a také nás potěšila snaha o kombinační pojetí hry a nápaditá spolupráce mezi útočníky. Když se k tomu přidal spolehlivý výkon obou našich brankářů, nebylo co řešit.

Celý turnaj se mladším žákům povedl na jedničku, kromě pohledné hry trenéry potěšilo také obrovské nadšení a chuť do hry, která z našich hráčů vyzařovala v každém střídání. I když se nám turnaj povedl, stále jsme na výkonu našli mnoho věcí, na kterých je ještě potřeba zapracovat na dalších trénincích. Tak abychom příště předvedli ještě o něco stabilnější výkon, abychom nehráli občas na slepo a na náhodu, ale aby všechny činnosti ve hře byly vědomé a předem dobře promyšlené.