Starší žáci v Hodoníně aneb jak trénuješ, tak hraješ

8. říjen 2018 admin Starší žáci

Na druhém ligovém turnaji sezony čekal na kategorii starších žáků zajímavý dvojzápas s týmy z blízkého okolí. Nejprve jsme se střetli s Očovem Hodonín a poté nás čekal FATR Dubňany.

FBC Dragons x Očovská Hodonín 5:10

Již před samotným utkáním s domácím týmem jsme věděli, že nás čeká ta pravá prověrka našich současných schopností a možností proti velmi kvalitnímu soupeři. Do poloviny utkání jsme se soupeřem drželi krok, branky přibývaly na obou stranách rovnoměrně a průběh utkání byl vyrovnaný. Bohužel poté jsme obdrželi několik branek po zbytečných ztrátách míčku v okolí naší branky, které soupeř nekompromisně potrestal. S novou situací jsme si bohužel nedokázali poradit. Začali jsme zmatkovat, přestali jsme dodržovat náš herní plán a zbytečně jsme se nechali vylučovat. V závěru utkání jsme zariskovali a ještě více otevřeli hru, což soupeř potrestal dalšími goly v naší síti z rychlých protiútoků. Nutno dodat, že soupeř hrál celé utkání koncentrovaněji, s větší chutí vyhrát každý souboj a především za druhou polovinu utkání si vítězství jistě zasloužil. 

FBC Dragons x FATR Dubňany 10:3

Ve druhém utkání jsme chtěli napravit nepovedený výkon z druhé poloviny utkání s Hodonínem. Hráčům nešla upřít snaha, avšak dnes to nebyl náš den. Především v první třetině jsme se trápili v rozehrávce postupného útoku. Proti staženému soupeři jsme zbytečně ztráceli jednoduché míčky, ať už vinou nepřesných přihrávek, tak také vinou špatného krytí míčku a naivního řešení situací 1x1. Od druhé třetiny jsme se však začali zlepšovat ve všech oblastech, povedlo se nám pár pohledných kombinací a mužstvo si zase začalo věřit a hrát s větší chutí. Skore začalo narůstat v náš prospěch až se zastavilo na dvojciferném výsledku. 

Zhodncoení

Tento turnaj nás nezastihl v ideální formě. Bohužel jsme výkony v zápasech jen potvrdili, že přístup hráčů k tréninkům v posledním týdnu nebyl zdaleka optimální. Tréninkům chyběl patřičný náboj a tempo, abychom se mohli dále zlepšovat. Nejspíše jsme podlehli uspokojení a pocitu, že ono to v ligových zápasech půjde vlastně samo, ale ono nepůjde. 

S hráči jsme situaci po turnaji ihned probrali a zvolili jsme teď cestu, která by nám měla pomoci dobít baterky a získat zpět chuť a nadšení, s jakým jsme do sezony vstupovali. Tak, aby na další tréninky a ligové turnaje už zase jezdil ten hladový tým, který se chce zlepšovat a užívat si každou minutu hry, ať už na tréninku nebo zápase.