Dorostenci pokračují v nadějném startu sezony

1. říjen 2018 admin Dorostenci

Další kolo dorostenecké soutěže se odehrálo v sobotu 29.9.2018 v Blansku. Po velmi úspěšném vstupu do sezony, kdy dorostenci vybojovali plný počet bodů proti silným soupeřům, jsme natěšení na další utkání nastoupili proti FBŠ Hattrick Brno B a Mikulovu.

Oba zápasy se nesly v podobném duchu. Obě utkání byla relativně vyrovnaná, v obou jsme měli vždy zezačátku problém s pohybem bez balónu a s vlastním napadáním. Avšak vždy jsme tyto nedostatky během zápasu zlepšovali.

V obou utkáních nás zdobila perfektní rozehrávka a velmi solidní kombinační hra v útoku. Jen těch neproměněných šancí bylo snad až příliš.

V utkání s Hattrickem B posilněným o hráče z A-týmu jsme rychle prohrávali o dva góly. Těsně před první přestávkou jsme však dvěma slepenými góly vyrovnali a v půlce utkání jsme dokonce otočili stav na 3:2. Zhruba v polovině třetí třetiny však dokázal vyrovnat skóre naopak soupeř a zdálo se, že se bude začínat zase od začátku. Jenže za minutku ve vlastním oslabení utekl David Hübner a stanovil konečné skóre na 4:3 pro Draky.

Ve druhém utkání jsme postupně zvyšovali obrátky, avšak neuvěřitelné množství našich neproměněných šancí drželo skóre stále vyrovnané. Až ve třetí třetině jsme soupeře zlomili, vyhráli ji 4:0 a zápas celkově ovládli 8:5.

Jsem velmi rád, že tato parta ukázala, že nestojí jen na jednom či dvou lidech. Dorostenci se vypořádali s absencí několika hráčů, a když se zrovna neprosazovali tradiční opory, prosadili se jiní - za oba zápasy si připsal alespoň jeden bod úplně každý hráč. Dorostenci tak ukázali, že každý z nich je nebezpečný a dokáže se prosadit kdykoliv během zápasu.