Starší žákyně se představily ve Zlíně

1. říjen 2018 Grabovský Roman Starší žákyně

V sobotu 29.9.2018 proběhl ve zlínské hale SPŠ turnaj ligy starších žákyň. A přestože to byl už druhý turnaj, pro náš tým byl v letošní sezóně premiérový. A dá se říct, že můžeme být rádi, že na prvním turnaji náš tým nehrál.

S počátečními problémy s tréninky v prostorách velké tělocvičny kyjovského gymnázia a tělocvičny DDM jsme jich totiž stihli pouhých 4. I přes tyto skromné podmínky se na turnaji ve Zlíně holky projevily jako správné Dračice. Na turnaji se postupně utkaly s týmem Bulldogs Brno, Aligators Šitbořice, Zlín Lions, 1.AC Uherský Brod.

Sestavu odjíždějící do Zlína poznamenaly zranění a nemoci, a tak některé z opor týmu chyběly. Přesto hned v úvodním utkání šly Dračice do jednobrankového vedení, které držely i na začátku druhé půle a je škoda, že během této doby nepřidaly další branku, při čemž šancí k tomu měly více než dost. Zhruba v polovině druhé půle se po nevybíravém zákroku hráčky Bulldogs ocitla na palubovce Vanesa s vyraženým dechem. K překvapení všech jsme však nerozehrávali hru my, ale soupeřky, které využily nepozornosti našich hráček a poměrně levně vyrovnaly. Bohužel během necelé minuty přidaly další gól a my najednou tahali za kratší konec. Ale to právě zdobí dračice, že se nevzdaly, semkly se v jeden tým a dokázaly nejen vyrovnat, ale v posledních sekundách mohly dokonce vsítit vítězný gól.

I druhé utkání s Aligatorkami bylo od prvního hvizdu píšťalky vyrovnané. Dračice byly více na míčku, Aligátorky zase hrozily rychlými brejky, z nichž taky vstřelily první branku. Dračicím se podařilo ještě do konce první půle vyrovnat, ale to bylo tentokrát z naší strany střelecky vše. Herně jsme sice pokračovali v tlaku na soupeřovou branku, jenže naše pokusy ne a ne trefit cíl, a tak Aligátorky v samém závěru utkání dokázaly rychlými kombinacemi překonat naší obranu a zvítězit.

Kdo si myslel, že utkání s nováčkem v soutěži Zlínem bude snadnou záležitosti, ten se mýlil. Dračice šli sice opět do vedení, ale opět se nám ho nepodařilo během první půle navýšit. Hráčky Zlína tak postupně nabíraly na jistotě a začaly vystrkovat růžky a na počátku druhé půle srovnaly. Pak jsme opět ovládli hru, ale to zakončení dnes bylo zoufalé. Lionky tak využily drobného zaváhání v rozehrávce a šly do vedení. Ale Dračice se opět semkly a druhým gólem vykřesaly naději na remízu. Bohužel se vzápětí opět prosadily hráčky Zlína. V závěru utkání jsme vsadili vše na útok, zamkli jsme Lionky před jejich brankou, ale opět ta koncovka.

V posledním utkání nás čekal Brod, který patří mezi favority ligy, a v předchozím utkání rozdílem třídy deklasoval Bulldočky. Na úvodní branku Brodu jsme stačili poměrně rychle reagovat a vyrovnat, když holky konečně ukázaly, že umíme na soupeřovou obranu vyvinout tlak, a že si dokážeme najít nebezpečné pozice před jeho brankou. Po vyrovnání to byl ale Brod, kdo převzal otěže utkání a skvělými zákroky v brance se blýskla naše gólmanka Verča. Do druhé půle jsme šli s posledními zbytky sil, a tak jsme se zatáhli před naši branku, a hlavně poctivě bránili a své útoky jsme se snažili lépe připravit. Když už se zdálo, že se budeme moci nadechnout k závěrečnému tlaku, přišel gól do naší branky. Dračice však vzápětí snížily opět na rozdíl jediné branky a nastalo opětovné závěrečné drama – souboj našich střelkyň s gólmankou soupeřek, a i podruhé z tohoto souboje vyšla vítězně gólmanka.

Dračice tak vezou ze Zlína jednu remízu, dvě těsně prohry o jedinou branku a jednu prohru a o tři branky. Výsledkově by se dalo říct, že nic moc, ale s předvedenou hrou můžu být jako trenér spokojen. Holky předvedly nasazení, bojovnost, snahu o kombinační hru bez bezhlavého zahazování míčku. Přesto bych v dalších utkáních viděl více důrazu v osobních soubojích před oběma brankami, a hlavně vyšší produktivitu v zakončení. Gólových šancí jsme měli v každém utkání moc.

Chválím za dnešní turnaj celý tým, a pokud mám vytáhnout individuální výkony, pak samozřejmě gólmanku Verču a velmi se herně nahoru posunula Monča v obraně.

 

Výsledky:

FBC Dragons – Bulldogs Brno 2:2 (1:0); Crhonková – 1, Výstupová Kl. – 1
FBC Dragons – Aligators Šitbořice 1:4 (1:1); Výstupová Kl. – 1
FBC Dragons – Zlín Lions 2:3 (1:0); Crhonková – 1, Kunovjánková – 1,
FBC Dragons – 1. AC Uh. Brod 2:3 (1:2); Výstupová Kl. – 1, Tůmová – 1,

Sestava:

gólman: Tihelková Veronika
hráči: Kunovjánková Ester, Výstupová Klára, Crhonková Adéla, Výstupová Karin, Něničková Vanesa, Houšťová Nela, Tůmová Denisa, Straková Aneta, Flajzarová Monika
trenér: Grabovský Roman