PRAGUE FLORBALL CUP 2018 - NEČEKANÉ SE STALO SKUTEČNOSTÍ!!!

11. leden 2018 admin Starší žákyně

Ve dnech 5. 1. – 7. 1. 2018 probíhal v Praze turnaj PRAGUE FLORBAL CUP 2018, kterého se zúčastnily i děvčata z FBC Dragons PINK. Jelikož to vypadalo, že se podaří sestavit alespoň dvě pětky a pojede nás min. 10 + 1, rozhodli jsme se zaregistrovat v kategorii G04, což jsou děvčata narozená v roce 2004 (a mladší).

Celou dobu bylo děvčat jedenáct a nic nebránilo tomu vyrazit v plné síle a utkat se s těmi nejlepšími týmy z celé České republiky a Slovenska. Několik dní před samotným turnajem se stalo něco velmi nemilého. V jednom týdnu se dvě děvčata zranila a trenéři museli přemýšlet, co dál. Popadnout šanci, a i přes velkou pravděpodobnost debaklu získat nové zkušenosti a nasát atmosféru velkého turnaje či nikam nejezdit? Jenže FBC Dragons PINK se nevzdává!  Rozhodli jsme se, že pojedeme.

V pátek 4. 1. 2018, už ve 4:25 ráno, vlakem vyrazily růžové holky z Kyjova do Prahy na svůj první velký turnaj. Naše cesta směřovala přímo do sportovní haly v Praze Braníku. Dívky měly dvě hodiny na aklimatizaci, rozcvičku a zorientování se v obrovské hale se čtyřmi herními hřišti, malým prostorem pro zázemí a nulovým pro diváky.

V pátek nás čekal nejsilnější soupeř naší kategorie, obhájce loňského vítězství Bohemians. Tým postavený ze samých, o několik let starších a o hlavu vyšších, holek. Bylo odpískáno. Pět plus jedna v poli a pouze tři na střídačce, proti třem kompletním pětkám Bohémky. Dračice bojovaly statečně, a i přes velkou snahu podlehly 10 - 2.

Druhý páteční zápas by se dal považovat za mezinárodní. Pink nastoupily proti týmu ze Slovenska. Opět proti týmu sestaveného převážně z dívek narozených v roce 2004, proti našim, kde nejmladší bylo 9 let. Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, kdy dívky vítězství nezískaly, ale tentokrát těsně. Hrály však naplno a za svůj výkon se nemusí stydět.

Po těchto dvou prohraných zápasech jsme odjeli do penzionu, kde jsme se ubytovali a pak jsme vyrazili na prohlídku večerní Prahy.

Druhý den si na nás brousily zuby holky ze Znojma a Dvojka Praha, dva velmi silné týmy. V prvním sobotním zápase jsme nastoupili proti florbalistkám ze Znojma. Holky vlétly na hřiště velmi aktivně, a po několika minutách se ujaly vedení. Znojmo se sice pokusilo o vyrovnání, ale Kyjov je přehrál a zvítězil s rozdílem dvou branek.

Druhým týmem, který si myslel, že porazí „neznámé“ Dračice, byla Dvojka Praha. Ale nebylo tomu tak. Kyjov opět předvedl obrovské odhodlání a vyhrál. A pak již nezbývalo než počkat, jak dopadnou ostatní zápasy.

Děvčata postoupila do semifinále, které se hrálo až ve 21: 20. Nastoupila opět proti týmu z Košic, který je předešlý den porazil. Dračice se rozhodly, že prohru z předchozího dne dívkám ze Slovenska nedarují a debakl jim vrátí. A tak se také stalo. Dračice vyhrály a postoupily do finále.

Velké finále se hrálo už v jiné hale, v Chodově. Dnešní den byl pro holky obrovským zážitkem. Atmosféra velkého finále, státní hymna, představování hráček, velkolepý nástup a přímý přenos přes Youtube sportovní kanál. Samotná atmosféra se stala nezapomenutelnou zkušeností. Dívky do zápasu nastoupily proti, doposud neporaženým, obhájkyním z předchozího roku Bohemians. Byl to velmi těžký zápas, hrálo se 2 x 20 min. I přes prvotní, cca 10 minutové vedení našich holek 2:0, jsme nakonec Bohémce podlehli a prohráli. ALE I TAK SE JEDNALO O NESKUTEČNÝ VÝKON A HOLKY SI DOMŮ ODVEZLY STŘÍBRNÉ MEDAILE A KRÁSNÉ NEČEKANÉ DRUHÉ MÍSTO.

K tomu si holky odvezly i individuální úspěchy. Gólmanka Laura Jakubcová byla vyhlášena nejlepší gólmankou, Kristýna Šefraná skončila v kanadském bodování na 2.-3. místě, Veronika Straková na 4.-5. místě a do 10 nejproduktivnějších hráček se vešla i Klára Výstupová.

Pro dívky to byl velmi náročný turnaj, sáhly si až na dno svých sil. Dokázaly však nemožné, a i přes tak malý počet a mladý tým byly rovnocenným soupeřem velikánů z Prahy, Košic a Znojma. Dračice mohou být na svůj výkon právem hrdé, a díky svému úsilí, statečnosti a soudržnosti, se jistě vryjí do paměti mnohých týmů letošního roku.

Holkám, všem trenérů, rodičům a celému realizačnímu týmu velké díky.

 

Sestava tohoto turnaje:

GÓLMAN: Laura Jakubcová

OBRANA: Ester Kunovjanková, Aneta Straková, Eliška Jordánová

ÚTOK: Kristýna Šefraná, Karin Výstupová, Veronika Straková

CENTR: Klára Výstupová, Vanesa Něničková

DOPROVOD (trenéři): Markéta Šefraná, David Hegedus

 

Hej Draci

 

Foto http://redymar.rajce.idnes.cz/Prague_Floorball_Cup_2018/