Dračice zabojovaly v aréně Buldoků Brno

30. listopad 2017 admin Starší žákyně

V dalším turnaji na holky čekaly pouze tři utkání. 19. listopadu 2017 v brněnské Buldočí hale se děvčata utkala se soupeři ze Židenic a s pořádajícími Buldoky

Prvním týmem, se kterým se Dračice utkaly, byly holky ze Židenic. Jediné dva dívčí týmy turnaje stály v prvním zápase proti sobě. Šlo o velmi vyrovnaný zápas. Dva velmi silné týmy ligy sváděly neúprosný boj. Obě gólmanky byly ve výborné formě a nedovolili soupeřkám, aby je prostřelily. Dračice se v poli velmi rychle našly a zahřáli. Tento zápas nesměly podcenit. Šlo přeci o tým děvčat, se kterým se potkávají a hrají pravidelně. Měly na paměti, že si nesmějí udělat ostudu. Za podpory fanoušků, neskutečných zákroků gólmanky a soudržnosti celého týmu, byl výsledek v tomto hodně těžkém zápase 0:0.

Další v pořadí, kdo si na Naše holky brousil zuby, byl klučičí tým Buldoků. Tým, který v tomto turnaji porazil každého a to s velkým bodovým rozdílem, si myslel, že tomu tak bude i růžových děvčat. Buldoci jsou jedním z nejsilnějších týmů vůbec. Dokáží soupeře zastrašit už jen svým pokřikem. Jenže tohle na Dračice naplatí. Ty se jen tak někoho nezaleknou. Je pravda, že Buldočí převaha byla znát a holky prohrály 4:0, ale i tak byli trenéři na holky pyšní. Prohrály s nejmenším rozdílem a bojovali opravdu doslova jako dračice. Ze hřiště mohly odcházet se vztyčenou hlavou a FBC Dragons určitě ostudu neudělaly.

Ve třetím a poslední zápase tohoto dne proti sobě nastoupily Dračice a kluci ze Židenic. Troufám si tvrdit, že i Židenice jsou velice silným týmem. Obrovská zkušenost pro holky, postavit se klučičím týmům z takových klubů. Holky hrály velice vyrovnaný zápas, kdy velmi dlouho na časomíře svítil vyrovnaný stav. Dračice si dokázaly vytvořit šance a kluky zatlačit do kouta. Je pravda, že nám malinko vázla střela na branku, ale i tak se bylo na co dívat. Holky bojovaly až do posledních minut. Před koncem druhé poloviny se podařilo klukům střelit druhou branku a dostat se tak do těsného vedení. Dračice však sebraly všechnu sílu, co měly a nechtěly se vzdát. Tři sekundy před koncem kdy už se hrálo pouze na soupeřově půlce Vanesa vypálila střelu, které se odrazila od snižovaže v brance. Byl to nejkrásnější zápas turnaje. Holky hrály na plno a nevzdaly to. I po tomto zápase si získaly u diváků obdiv.

Tento den se vydařil a holky odjížděly z Brna právem pyšné na to, co předvedly. Kromě několika maličkostí šly za svým jasným cílem. Neudělat ostudu a hrát na plno. To splnily na jedničku. U děvčat jde vidět zápas od zápasu výkonnostní posun a zkušenosti z tréninků přenášející do turnajů. Je začátek sezony a holky stoupají raketovým tempem vzhůru. Tak jak tomu bylo v minulém roce. Ještě dopilujeme střeleckou absenci a bude to :).

FBC Dragons x K1 Florbal Židenice Girls 0:0

FBC Dragons x itelligence Bulldogs Brno Orange 0:4

FBC Dragons x K1 Florbal Židenice 1:2
Branky: Výstupová Kl.
Sestava:
Golmanka: Tihelková Veronika

Hráčky: Něničková Vanesa, Straková Aneta, Cvrčinová Nela, Výstupová Klára, Kunovjánková Ester, Tihelková Kateřina, Crhonková Adéla, Hrazdílková Natálie, Houšťová Nela, Baráková Adéla, Jordánová Eliška

Trenéři:Hegedüs David, Šefraný Radek