DéeFeLko

18. listopad 2017 admin Ostatní

Už v sedm hodin z Kyjova! Modrý mikrobus, plný růžové barvy. První turnaj, druhého ročníku DOMEČKOVSKÉ FLORBALOVÉ LIGY.

16. 11. 2017 odstartoval další ročník DFL. Pro naše děvčata již druhý v pořadí. Jedná se o tzv. „Domečkovskou florbalovou ligu“, které se účastní florbalové kroužky. Tuto konkrétní ligu hrají stálice ze ZŠ Pohořelice, SVČ Znojmo, SVČ Rosice, naše Dračice a nováček ze ZŠ Syrovice. V předchozím roce byla nováčkem naše děvčata, která se teprve seznamovala s herním systémem 5+1.

Po příjezdu do Pohořelické haly na naše děvčata již čekaly domácí soupeřky. Jedná se o velmi silný tým, se kterým hrajeme vždy velmi vyrovnanou hru. Dnes tomu nebylo jinak. Hra byla velmi vyrovnaná a skóre opravdu těsné. Než se Dračice dostaly do provozní teploty a vyrovnaly se s výškovou převahou domácích, byl konec a na časomíře svítilo skóre 2:1 s vítězstvím pro domácí.

S prohrou se Dračice velmi rychle vyrovnaly a do druhého utkání nastoupil úplně jiný tým. Proti Žraločicím z Rosic nebylo, co řešit. Růžová síla byla znát a holky vyhrály 2:0. Hřiště ovládly dračí dresy a skoro nepustily modré k míčku.

Ve třetím zápase se holky setkaly se Znojmem. Velmi silný a zkušený soupeř naběhl na hřiště s jasným cílem, a to porazit „pink“. Kyjovačky se však nezaleknou nikoho a moc dobře ví, že na znojemského soupeře umí. Holky se setkávají pravidelně během roku i mimo DFL. Hrají velmi vyrovnané zápasy a výhry jsou jak na houpačce. Tento den však patřil dračicím. Po nájezdech se z vítězství radovaly právě ony.

V posledním zápase se naše holky utkaly s nováčkem soutěže se ZŠ Syrovice. Pro holky v oranžových dresech to byla zkouška ohněm. Děvčata hrála velmi statečně a dračicím jejich jízdu opravdu znepříjemňovaly. I přes to se nám podařilo urvat výhru 6:0.

Trenéři si mohou díky této lize vyzkoušet různé herní kombinace a sestavy. Dát prostor oběma gólmankám. Holky si vyzkouší různé posty přímo v ostré hře mimo trénink. Další výhodou je také to, že mohou holky z FBC Dragons hrát všechny společně a nemusí se dělit na starší a mladší žákyně. Těchto pár zápasů během roku je velikým přínosem a všichni je vítáme. Je to něco nového, než na co jsou holky zvyklé z ligy.

Sestava:

Gólman: Tihelková Veronika, Jakubcová Laura
Hráčky:  Něničková Vanesa, Straková Aneta, Straková Veronika, Cvrčinová Nela, Výstupová Klára, Kunovjánková Ester, Tihelková Kateřina, Crhonková Adéla, Hrazdílková Natálie, Houšťová Nela, Kraštěnič Anna, Jordánová Eliška, Šefraná Kristýna, Výstupová Karin
Trenéři: Hegedüs David, Grabovský Roman, Šefraná Markéta