Starší žákyně se představily v Brně

6. listopad 2017 admin Starší žákyně

Další zastávka v řadě turnajů starších žákyň byla v Brně v hale Čejkovická. 5. 11. 2017 se skoro v plném počtu Dračice vrhly na ostatní dívčí týmy ligy.

Prvním týmem, který se střetl s holkama, byl tým FBC Aligatos. Protože se jednalo o první zápas a Dračice neměly ještě provozní teplotu, podlehly Aligátorkám 4:0. Proto bylo potřeba malinké změny v sestavě, aby si Dračice našly své místo a pořádně se sehrály.

Druhé utkání bylo úplným opakem toho prvního. Děvčata hrála tak jak jsou zvyklá a boj s Židenicemi dovedly k vítězství. Jednalo se o moc pěkný zápas plný mnoha zajímavých situací. Dračice bojovaly a hrály konečně svoji hru.

Ve třetím utkání se naše holky utkaly s Buldočkama. Tento zápas byl velmi kontroverzní a to v mnoha sporných situacích. Ani samotní rozhodčí se několikrát neshodli a to nejen v počtu uznaných branek. Byl to nejdelší zápas turnaje a všichni pomyslně tlačili hodiny k desítce. Po uplynutí dvaceti minut se všem ulevilo, když na časomíře svítilo skóre 2:2. Jednalo se o velmi vypjatý souboj plný emocí. Prostě napětí a tlak, které Dračicím vyhovuje.

Do posledního zápasu nastoupily proti nejtěžšímu soupeři ze Znojma. Jde o soupeře, se kterými holky hrát umí a hrají velmi vyrovnané zápasy. Byl to velmi těžký zápas. I když pro nás skončil prohrou 3:2, můžeme být na holky pyšní. Hráli s grácií a odešly se vztyčenými hlavami. Byl to nejhezčí zápas nedělního dne.

Tento turnaj ukázal holkám, jak moc důležitá je sehranost. Verča se v brance snažila a vychytala i několik tutovek. Byla neskutečnou oporou týmu a patří jí velké dík. Holky pochopily, že hroutit se nepomůže a jejich největší síla je v soudržnosti a spolupráci celého týmu. Proto si dovoluji odpustit jim i drobné chybičky. Holky jsou zatím na začátku sezóny a tak budou mít dostatek času situace natrénovat a přenést do dalších turnajů.

Sestava:

Gólman: Tihelková Veronika (1.až 4.z)
Hráčky:  Něničková Vanesa, Straková Aneta, Cvrčinová Nela, Výstupová Klára, Kunovjánková Ester, Tihelková Kateřina, Crhonková Adéla, Hrazdílková Natálie, Houšťová Nela
Trenéři: Hegedüs David, Šefraný Radek