Starší žákyně v Brně

16. říjen 2017 Šefraný Radek Starší žákyně

Druhý turnaj starších žákyň se uskutečnil dne 15.10.2017 ve SH Start v Brně. Už před odjezdem bylo jasné, že tým neodjede v plném počtu. Pro zranění nemohla nastoupit Petra a omluvily se i další hráčky – Natálie a Adéla.

 V Brně se Dračice měly utkat se třemi chlapeckými týmy (za některé nastoupila i děvčata) a poprvé v sezóně i s ryze dívčím týmem – FbC Aligators.

 Prvním týmem, který se střetl s holkama, byl tým Hattrick Brno A. I když se děvčata snažila, na sehrané kluky nestačila a podlehla Hattricku v poměru 1:9.

 Druhé utkání se bohužel neslo v duchu toho prvního. Obrana Dračic byla nedůrazná a pouštěla soupeře přímo před brankařku. Utkání nakonec skočilo s výsledkem 0:10.

 Třetí utkání bylo ve znamení prvního souboje čistě dívčích týmů. Dračice nastoupili proti Aligátorkám. Bohužel ani v tomto zápase se nedařilo v útočné ani obranné fázi. Výsledek utkání 1:9.

 Do posledního zápasu nastoupily proti Hattricku Brno B. Dračice se na začátku utkání semkly a navzdory předchozím neúspěchům se pokusily uhrát poslední zápas dne. To se jim na začátku dařilo. Obrana začala plnit své úkoly a po první polovině vedly Dračice 2:0. Druhá polovina zápasu začala spíše nahrávat klukům s Hattricku, kteří stále více dotírali na branku Dračic. Nakonec z toho byl snižující gól. K tomu se následně přidal, již za ten den druhý, neuznaný gól Dračic a rozhozená děvčata se začala opět dopouštět chyb v obraně. Za to je kluci, cca 1 min. před koncem, potrestali vyrovnávacím gólem.  Dračice tak remizovaly 2:2.

 Tento turnaj ukázal holkám, jak moc důležitá je obrana. Verča se v brance snažila a vychytala i několik tutovek. Bohužel soupeř dostával hodně šancí proklouznout kolem obrany a následně i vystřelit. I u odražených míčků byl soupeř většinou dříve než Dračice. Ale holky jsou zatím na začátku sezóny a tak budou mít dostatek času situace natrénovat a přenést do dalších turnajů.

  

FBC Dragons x FBŠ Hattrick Brno A 1:9

Branky: Něníčková V.

FBC Dragons x Sokol Brno I Gullivers 0:10 (0:4; 0:6)

FBC Dragons x FbC Aligators Šitb.Sokolnice 1:9 (1:5; 0:4)

Branky: Šefraná K.

 

FBC Dragons x FBŠ Hattrick Brno B 2:2 (2:0; 0:2)

Branky: Šefraná K., Výstupová K.

 Sestava:

 Gólman: Tihelková Veronika (1.až 4.z)

 Hráčky:  Něničková Vanesa, Straková Aneta, Svrčinová Nela, Výstupová Klára, Kunovjánková Ester, Šefraná Kristýna, Tihelková Kateřina, Baráková Adéla, Jakubcová Laura

Trenéři: Hegedüs David, Šefraný Radek