První utkání starších žákyň v nové sezóně

5. říjen 2017 Šefraný Radek Starší žákyně

V sobotu, 30.9.2018, se do své ligy zapojily i starší žákyně. V letošní sezóně 2017/2018 poměří své síly s ostatními celky v lize Mladších žáků (skupina B).

Na Dračice čekaly čtyři zápasy s chlapeckými týmy a to s Troopers FK Orel Telnice White, Troopers FK Orel Telnice Black, FBŠ Hattrick Brno E a Hornets Brno ZŠ Horní.

V prvním zápase proti Telnici White byla na holkách vidět prázdninová pauza. Projevovaly se chyby zejména v obraně. I přes velkou snahu skočil jejich úvodní zápas v sezóně prohrou 1:6.

Ve druhém utkání již bylo vidět zlepšení a hlavně odhodlání poprat se se soupeřem – Telnice Black. Po vyrovnané první polovině, však Dračicím závěr utkání moc nevyšel a nakonec prohráli utkání se stavem 4:6.

Proti třetímu soupeři, FBŠ Hattrick Brno E, začaly holky velice dobře a po chvilce vedly už 3:0. Kluci z Hattricku to však nezlomilo a do konce poločasu stačili snížit na 4:2. V druhé části zápasu se bohužel holky nevyvarovaly několika chybám v obraně a i ve střídání. Nakonec z toho ale bylo první vítězství 6:5.

V posledním utkání se Dračice střetly s týmem  Hornets Brno ZŠ Horní. Celé utkání bylo vyrovnané a na obou stranách s několika šancemi. Dobře však zachytali brankaři a v polovině zápasu svítil na časomíře čas 0:0. V podobném duchu probíhala i druhá polovina zápasu. Ke konci však stačil jeden průnik hráče z Hornetsu, a Dračice poslední utkání dne, prohrály s těsným rozdílem 0:1.

Dračice mají před sebou ještě hodně práce a úsilí na trénincích, které jistě povedou ke zlepšování jejich výkonu.  

Výsledky:

FBC Dragons x Troopers FK Orel Telnice White 1:6 (0:3; 1:3)

Branky: Něničková V.

 

FBC Dragons x Troopers FK Orel Telnice White 4:6 (2:2; 2:4)

Branky: Šefraná K., Výstupová K., Bílá P., Něničková V.

 

FBC Dragons x FBŠ Hattrick Brno E 6:5 (4:2; 2:3)

Branky: Šefraná K., Výstupová K., Hrazdílková N., Bílá P., Něničková V., Svrčinová Nela

 

FBC Dragons x Hornets Brno ZŠ Horní 0:1(0:0; 0:1)

 

Sestava:

Gólman: Tihelková Veronika (1.až 4.z)

Hráčky: Bílá Petra, Hrazdílková Natálie, Něničková Vanesa, Straková Aneta, Crhonková Adéla, Svrčinová Nela, Výstupová Klára, Kunovjánková Ester, Šefraná Kristýna, Tihelková Kateřina,

Trenéři: Hegedüs David, Šefraný Radek