Rozhovor: Úplně první dračice Natálie Janečková

7. květen 2017 Šimanovský Filip Ostatní

Vrchol sezóny má za sebou také naše odchovankyně Natálie Janečková, která tuto sezónu poprvé neválčila v zeleném dračím dresu, ale v barvách Florbalu Židenice. 

Družstvo dorostenek se probojovalo až do nadstavbové části, kde jim ovšem stopku vystavil favorit soutěže FBS Olomouc. Drobnou náplastí na vyřazení v play-off tak mohlo být pro Natálii alespoň suverénní vítězství v kanadském bodování svého týmu a čtvrtá příčka v této disciplíně v rámci celé soutěže. 

Ačkoliv věkem stále ještě dorostenka, nastupovala Natálie pravidelně i v družstvu juniorek a také zde prokázala svou šikovnost, když rovněž ovládla bodování svého týmu. 

Tyto výkony jí dokonce vynesly pozvánku na přípravný kemp České florbalové reprezentace U18, gratulujeme!

 

V Kyjově jsi hrála a trénovala společně s kluky jako jediná holka v týmu. Jaké to bylo?

Myslím si, že to nikdo nijak neřešil. Byli jsme jeden tým a bylo jedno kolik je tam holek nebo kluků. S klukama jsem měla a ještě mám super vztah. V týmu byla vždycky sranda. I když teď, v tomto věku už je to s klukama trochu horší, občas mají puberťácké narážky, ale to se dá přežít. Zasměju se tomu a jdu dál. S klukama to zkrátka bylo fajn.

Letos jsi poprvé neoblékala kyjovský dres, ale dres židenický. Jak hodnotíš svou první sezónu mezi holkama a jaký je rozdíl mezi klučičím a holčičím florbalem?

Myslím, že sezóna to byla úspěšná. Na holčičí florbal jsem si rychle zvykla a dokázala jsem se i prosadit. Rozdíl je hlavně v přístupu, kdy kluci chtějí vždy za každou cenu vyhrát, některé holky si jdou občas ale jen tak "zaplácat". Na druhou stranu však holky každé vítězství nebo prohru daleko více prožívají.

Letos jsi se zúčastnila také soustředění reprezentace juniorek v Ostravě, jak takový den s českou reprezantací vypadá?

Na začátku dne jsme dostali tréninkové dresy. Následně si nás vzal na starost kondiční trenér Jaromír Veselý a společně jsme se připravili na trénink. Následovala první tréninková jednotka, která byla zaměřena spíše na individuální dovednosti a sloužila k tomu, aby si o našich schopnostech udělali trenéři lepší představu. Po první jednotce jsme šli společně na oběd, po kterém následovala pauza. Druhá tréninková jednotka pak byla čistě herní.

Jaké jsou tvé florbalové sny a cíle?

Momentálně bych se chtěla prosadit v ženské extralize a mým snem je samozřejmě jednou obléci národní dres.

Sleduješ své nástupkyně, kyjovské dračice? Co by jsi jim poradila, aby se probojovaly alespoň tak daleko jako ty?

Holky sleduji pouze na internetu a jsem ráda, že v Kyjově vyrůstá tak nadějná generace holek. A až budou v extralize, tak si zařídím přestup zpátky do Dragons :) Poradila bych jim, aby chodily pravidelně na tréninky, a aby to nevzdávaly, ikdyž se zrovna nedaří.

Naty, děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu a přejeme ti do budoucna mnoho úspěchů!