Starší žákyně zahájily přípravu na příští sezónu

16. červen 2020 Grabovský Roman Starší žákyně

Znova se tvořící tým starších žákyň využil nabídku Znojma a zajel si v neděli 14.6.2020 na dobře obsazený přípravný turnaj starších žákyň.

Dračice se postupně utkaly s týmem Aligátorek ze Sokolnic, domácího Znojma a s Buldočkami z Brna.

Po téměř tříměsíční pauze všechny holky s radostí uvítali příležitost opět si zahrát, a tak jsme do Znojma vyrazili v téměř kompletní sestavě, kterou doplnila již tradiční posila Verča Straková a sestry Jurečkovy, při čemž pro tu mladší, Natku, to byla v dresu Dračic premiéra.

Úvodní utkání jsme začali velmi dobře a holky si nad Aligátorkami postupně vybudovaly až tříbrankové vedení, které však soupeřky ještě do poločasu stačily smazat. V druhé půli své šance proměňovaly jen Aligátorky, které využily našich ztrát míčků ve středu hřiště. Do naší sítě se trefily hned 4krát a je nutno říct, že to ještě spoustu šancí pochytala výborná Aneta v brance. Výsledek 4:8 je poměrně krutý, protože i my jsme měli spoustu šancí, jenže.

Po krátké asi 5minutové pauze jsme nastoupily proti domácím hráčkám. Ty šly poměrně rychlé do vedení, které vzápětí navýšily dosti kuriózní brankou, když se míček zastavil o síťku před brankovou čárou, ale pak se přece jen skoulel za ní. To však bylo ze strany Znojma vše. V brankovišti opět čarovala Aneta a nutno říct, že i v obraně jsme proti Znojmu odehráli asi nejlepší utkání a nutno pochválit všechny hráče za bojovný výkon. Samozřejmě větší soustředění na obranu znamenalo menší ohrožení branky soupeře, a tak gól, kterým se nám podařilo snížit přišel až v samotném závěru utkání. Znojmo si už pak výsledek pohlídalo.

Do posledního utkání jsme pustili do branky právě novicku Natálii Jurečkovou a ta všechny svým výkonem velmi překvapila. Buldočky od počátku opanovaly hřiště a naše, již unavené hráčky, se jen těžko dostávaly k míčku, natož k soupeřově brance. Brňanky tak i zásluhou nešťastné teče Niny šly do vedení a v polovině vedly již o tři branky. Jenže pak se opět rozstřílela Verča, a když se k ní přidaly i další hráčky podařilo se snížit na rozdíl dvou branek. S takovým rozdílem utkání i skončilo, byť se oba týmy ještě dvakrát trefily do sítě soupeřek.

Dračice ve Znojmě žádný bodík neutržily, ale předvedly výkon vyrovnaný soupeřkám a jen větší důraz před oběma brankami a lepší zakončení nás dělilo od vítězství.

Tým prokázal, že se nemusí příští sezóny bát, že máme na čem stavět. Obrovská pochvala patří oběma gólmankám a samozřejmě i ostatním hráčkám. Příště nás snad bude i více slyšet v hledišti, neboť holky si podporu určitě zaslouží.