Dorostenci B vezou z Jedovnice cenné 3 body

13. leden 2020 Grabovský Roman Dorostenci B

V neděli 12.1.2020 pokračovala orelská florbalová liga dalším turnajem dorostenců. Zatímco na první turnaj do Adamova jsme odjeli v počtu 7 hráčů, do Jedovnice nás jelo 14, tedy dvakrát více a na hřišti i herním výkonu to bylo poznat.

Úvod prvního utkání jsme začali na všechny 3 čtveřice, ale jak se ukázalo, hráči se nebyli schopni dostat do tempa, což soupeř využil a šel do dvoubrankového vedení, naštěstí ještě před pauzou se prosadil první útok a snížil. Do druhé půle jsme stáhli hru na dva útoky a tempo se rázem zvýšilo. Soupeř sice ještě odskočil na rozdíl dvou branek, ale pak se nejprve prosadil dívčí útok a hned zase první útok a bylo srovnáno. I na další branku soupeře jsme stačili reagovat a podruhé v utkání vyrovnat. V dramatickém závěru se však přece jen radoval náš soupeř.

Přestávku mezi prvním a druhém utkání jsme věnovali taktické poradě a druhé utkání začali hned od úvodu pouze na dva útoky. Naší hře to přineslo rychlost a důraz a v polovině utkání jsme byli o gól lepší, než soupeř. Výborně nám vyšel začátek druhé půle, kdy se nám podařilo náskok navýšit až na rozdíl čtyř branek. Soupeř se však nevzdal a utkání dvěma góly zdramatizoval. Klid na naše florbalky vrátila naše další branka a vítězství jsme si tentokrát vzít už nedali.

Hra našeho týmu se opírala o výborný výkon Verči v brance, která zejména v prvním utkání předvedla několik skvělých zákroků a podržela tak svůj tým. Střelecky se prosadil zejména první útok Filip a Mates, ale všichni hráči, kteří zasáhli do hry si zaslouží pochvalu za bojovný a obětavý výkon, kdy jsme poměrně dobře drželi prostory před naší brankou. Ještě by to chtělo přidat více pohody a pohotovosti v zakončení a dnešní 3 cenné body, by nemusely být poslední.

Ještě jednou velké díky všem.

Výsledky:
FBC Dragons – TJ Sokol Adamov 4:5 (1:2); Staněk 2, Drašar 1, Něničková 1
FBC Dragons – Orel Bořitov Relax Rájec Jestřebí 6:3 (2:1); Malář 4, Staněk 2