Mladší žáci green z Břeclavi jen s bodem

15. prosinec 2019 Grabovský Roman Mladší žáci

V sobotu 14.12. si green tým mladších žáků zajel na další turnaj do Břeclavi. Tentokrát nás nedoprovodila žádná posila z blacku, ale do sestavy se vrátil Kuba Žák. V břeclavské sportovní hale se greeni utkali s týmem Orel Dolní Bojanovice, Sokol Břeclav a Očov Hodonín Blue

Úvodní utkání turnaje zastihlo náš tým v dobré herní pohodě. Hráči herně navázali na skvělý závěr posledního utkání v Kyjově a předváděli aktivní útočný florbal. Jejich výkon byl po zásluze odměněn i gólově, když v průběhu utkání jsme už vedli rozdílem dvou branek. Bojanovičtí jsou však také bojovníci a dramatickém závěru utkání se jim podařilo vyrovnat.

Po krátké pauze jsme nastoupili k dalšímu utkání s domácím týmem. Toto utkání už z naší strany nemělo takové tempo a nasazení, a navíc našim hráčům neseděla ani poměrná tvrdá hra soupeře. Ten si během první půle vypracoval až tří brankové vedení. V druhé půle se naše hra zlepšila a objevily se i šance na snížení skóre, ale gólman soupeře byl k nepřekonání a za svá záda už žádnou naši střelu nepustil.

Do posledního utkání s Očovem jsem nastoupili s odhodláním vrátit se na vítěznou vlnu, jenže dvě chybičky v obraně naše snažení zmrazily. Nic méně tým předváděl opět útočný a pohledný florbal a výkonem se podal úvodnímu utkání s Bojanovicemi. Jediné, co nás v tomto utkání zklamalo bylo zakončení, v němž jsme vyšli naprázdno. Přesto s předvedenou hrou, a hlavně s nasazením můžeme být spokojeni.

Výborný výkon předvedli oba gólmani, Kristián, který odchytal první a třetí zápas i Aneta, která odchytala druhé utkání. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za bojovný výkon a předvedenou hrou. Potěšitelné je zejména zlepšení v obranné fázi, kdy si jak obránci, tak útočníci dokážou, až na výjimky, rozebrat volné hráče a výborně bránit prostor našeho brankoviště, jen bych přidal ještě větší důraz v osobních soubojích. Do útoku nám to jde poměrně dobře jeden na jednoho, ale stále nám chybí přihrávka na volného hráče před brankou soupeře a samozřejmě gólové zakončení. Je to škoda, neboť Bojanovice oba dva další soupeře – Břeclav i Očov porazily, což my jsme nedokázali.

Výsledky:

FBC Dragons – Orel Dolní Bojanovice 3:3
FBC Dragons – Sokol Břeclav 1:6
FBC Dragons – Očov Blue 0:4