Mladší žáci zvládli domácí turnaj na výbornou

5. prosinec 2019 Grabovský Roman Mladší žáci

V sobotu 30.11. proběhl další turnaj ligy mladších žáků. Green tým se tentokrát představil ve své domácí hale SOU v Kyjově, a protože se letos tým trápí se zakončením, tak po dohodě všech trenérů, doplnila greeňáky jedna pětka blacků. Právě oni měli pomoc týmu střelecky se prosadit. Na turnaji se mladí kyjovští florbalisté utkali postupně s týmem Orel Dolní Bojanovice, Slavkova a Troopers Moravany Black.

Od úvodního vhazování bylo zřejmé, že cesta za vítezstvím nebude jednoduchá, ale úvodní branka dodala klid na naše florbalky a zejména útok složený z blacků si vytvářel další šance na skórování. Bojanovičtí se však nevzdávali, a tak i Tobi v brance musel vytáhnout nejeden výborný zákrok a po zásluze svítila na jeho kontě na konci utkání 0.

I druhé utkání mělo podobný průběh jako první. Soupeřově brance nejvíce hrozily nájezdy posil z blacků, ale i zbytek týmu předváděl bojovný výkon. Kritický okamžik nastal, když se soupeři podařilo snížit. Ale i Matěj v brance v těchto chvílích vytáhl výborné zákroky a svůj tým podržel. Skóre tak postupně narůstalo v náš prospěch, a i toto utkání jsme dotáhli k vítěznému konci.

Poslední utkání turnaje s Troopers jsme začali velmi vlažně. Soupeř toho využil a potrestal téměř každý nedůraz před naší brankou. V poločase na ukazateli svítilo nelichotivé 0:4 pro soupeře. Po přestávce se však na hřiště vrátil úplně jiný tým. Všichni hráči předvedli maximální nasazení a výborný výkon byl odměn. Hráči postupně nejen smazali 4 brankové, ale podařilo se jim otočit výsledek ve svůj prospěch, a dokonce přidali i branku navíc. Soupeř sice stačil v samotném závěru ještě vstřelit jednu branku, ale ta nás mrzet nemusela. Po skvělé druhé půli si tak tým udržel 100% úspěšnost na tomto turnaji a konečně naplno bodoval.

Zejména za obrat v posledním utkání si zaslouží velkou pochvalu všichni hráči. Výborný výkon předvedli oba gólmani jak Tobi Křivánek, tak Matěj Vavřina a samozřejmě za góly i kluci z black týmu.