Mladší žáci Green z Dubňan bez bodu

26. listopad 2019 admin Mladší žáci

V neděli 24.11.2019 proběhlo v Dubňanech další kolo ligy mladších žáků. Green tým tentokrát poměřil síly s domácími Dubňany Green, Sokolem Břeclav a Bulldoky Orange. Do Dubňan s týmem tentokrát neodjel nejlepší střelec týmu Kuba Žák, a tak jsme čekali kdo ho nahradí a jak si tým poradí s koncovkou.

Úvodní utkání s Dubňany jsme nezačali dobře a hned po prvním střídání jsme poprvé inkasovali. A domácí brzo přidali i druhou branku. Po ní se naše hra v poli i v obraně zlepšila a začaly se množit i naše šance na skórování, ale zůstalo jen u nich. I v druhé půli bylo utkání herně celkem vyrovnané, ale jediná branka padla do naší sítě. V prvním utkání tak vyšli naší střelci naprázdno.

Po dvouzápasové pauze nastoupili Greeňáci proti Břeclavi a hned v úvodu jsme se radovali z vedoucí branky. To soupeře na chvíli zaskočilo a do zápasu ho vrátila až vyrovnávací branka po opětovném zaváhání v obranné činnosti. Břeclavští pak zvýšili tlak na naši branku, ale Aneta v brance ukázala několik výborných zákroků, přesto nezabránila soupeři jít do vedení. Zlom v utkání přišel o přestávce, kdy jsme kolabující Anetu museli narychlo v brance nahradit Matesem, který spolehlivě odchytal úvodní zápas. Dobře hrající green tým se zlomil a nepozorností v obraně umožnil soupeři zvýšit náskok a utkání dovést do vítězného konce. Průběh utkání narušili i hráči Bulldoků, kteří se nám během utkání dobývali do vaku s míčky a osočovali naše hráče z krádeže jejich míčku. Hráči se tak víc, než na hru soustředili na řešení sporu mimo hřiště.

Krátkou pauzu před dalším utkáním s Bulldoky jsme využili k další výměně gólmana. Tuto nevděčnou úlohu tentokrát vzal na sebe Marťa Jelínek. Do utkání jsme si dali jasný cíl, gól do sítě Bulldoků za každý sebraný míček. Jenže Bulldoci se do nás zakousli a střelbou zdálky navyšovali skóre. V poločase to vypadalo s naším týmem na ručník, ale do druhé půle jsme šli jasně za svým cílem. Nakonec se nám to podařilo a do sítě Buldoků jsme nasázeli slíbené 4 branky.

Střelecky se na tomto turnaji prosadil zejména Maty Filípek, Lukáš Brázda a Mája Vlasáková, pro níž to byl první ligový zářez.

Tým trápí stále stejné věci, nedůraz před vlastní brankou, větší důraz v osobních soubojích a bohužel od předchozích turnajů, nám v Dubňanech v určitých částech všech utkání chyběla větší chuť a touha se výsledek poprat. Na druhou stranu je nutno hráče pochválit, že to v posledním utkání po první prohrané polovině nezabalili a odehráli téměř vyrovnanou druhou půli. Tato snaha pak byla po zásluze odměněna radostí z každé vstřelené branky. Tým tak ukázal, že má potenciál, ale je potřeba hrát stále na maximum svých sil a dovedností.

Výsledky:
FBC Dragons – Dubňany Green 0:3
FBC Dragons – Břeclav 2:8
FBC Dragons – Bulldogs Orange 4:1