Víkend 2.11.-3.11.2019 pohledem trenérů

6. listopad 2019 admin Klubové akce

Dorostenci vybojovali tři body na domácím turnaji, kde se představili proti známým jménům. Mladší žáci Black mezitím bojovali nejen se soupeři, ale i s mnoha omluvenkami v Brně. Jejich kolegové z Green týmu pak zkoušeli štěstí v Hodoníně.

Dorostenci

FBC Dragons
8:9
Bulldogs Brno U15

Utkání s favoritem soutěže  přineslo vyrovnaný a pohledný florbal z obou stran. Oba týmy hrály aktivně, hráči prokazovali slušnou technickou vybavenost a k vidění bylo také několik hezkých kombinačních akcí. Utkání, kterému by slušela remíza jsme bohužel o branku prohráli, když jsme v závěru neproměnili několik jasných šancí na srovnání skore. 

 

FBC Dragons
9:5
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B

Druhé utkání s Gullivers už nebylo zdaleka tak divácky atraktivní podívanou. První dvě třetiny byly spíše taktickou bitvou. Soupeř vyčkával v kompaktním obranném bloku a trestal chyby v naší rozehrávce, která nám vázla. V třetí třetině jsme upravili rozehrávku, najednou se hra zrychlila a nám se podařilo si vytvořit náskok. Na konci soupeř zkoušel hru v šesti, ve které se nám podařilo hned 2x skorovat do prázdné branky. 

Shrnutí: Výkony dorostenců v této sezoně rostou každým turnajem. Dnes jsme potrápili favorita soutěže a zvládli náročné utkání s Gullivers. Hlavní však je, že jsme odehráli dvě vyrovnaná utkání s kvalitními soupeři, která nás zase posunou dále. Hráči si už začínají zvykat na nový herní systém, který se  od srpna učíme. Pokud udržíme nastavený trend fungování tréninků, úspěšně začleníme nové tváře do sestavy a vyhnou se nám zranění, již brzy začneme sbírat více bodů.

Mladší žáci Black

FBC Dragons
0:4
ŠSK ZŠ Očovská Blue

FBC Dragons
0:6
Bulldogs Brno Orange

FBC Dragons
1:2
TROOPERS White

V sobotu jsme zajížděli na zajímavě obsazený turnaj do Brna. Bohužel na poslední chvíli se nám objevilo neovyklé množství omluvenek a sestava se nám rozsypala. Zbylá hrstka dračích bojovníků však nedala svou kůži rozhodně zadarmo a v každém utkání soupeři urputně vzdorovala.

Vzhledem k situaci tak pro nás byl celý turnaj především školou bránění, na které jsme se zaměřili. To ovšem rozhodně neznamená, že jsme rezignovali na tradičně aktivní pojetí hry s agresivním napadáním soupeře po celém hřišti.

Velký pokrok je vidět v mnoha prvcích obrany - soupeře jsme solidně obsazovali, velmi kvalitní byla práce centrů směrem dozadu, rovněž se značně zlepšilo překonávání protivníkova forecheckingu a vyvážení míče z našeho konce hřiště. Zajímavé kombinace se začínají objevovat v útoku. Naopak souhra kolem poloviny hřiště a obecně přenesení míče od obránců na útočníky nám dnes trochu vázlo.

Celkově lze říci, že výsledky jsou vzhledem k situaci nad očekávání dobré. Je to však zároveň velká škoda - troufám si říci, že kdybychom jeli ve standardní sestavě, v každém zápase jsme mohli bojovat o plný bodový zisk.

Mladší žáci Green

V neděli 3.11.2019 pokračovala liga mladších žáků dalším turnajem. Tentokrát jsme jeli do nedalekého Hodonína, kde nás čekal Mikulov, Dubňany Green a Očov Blue.

Stejně jako na předchozím turnaji předváděli Greeňáci bojovný výkon, na který se dalo dívat. Všechna utkání byla odehrána v tempu, čemuž přispělo i to, že jsme turnaj odehráli hned na tři pětky. V brance se prostřídal Kristián s Anetou a oba podali spolehlivý výkon, škoda jen, že opět pokračuje trápení v zakončení.

 

FBC Dragons
5:7
FRC Mikulov

Už první utkání ukázalo, že jsme se na turnaji potkali s vyrovnanými soupeři. Mikulov sice po většinu utkání o jednu, dvě branky vedl, ale v polovině druhé půle se nám podařilo skóre vyrovnat. Bohužel jsme v závěru tento výsledek nedokázali udržet a těsně prohráli.

 

FBC Dragons
2:4
FATR Dubňany Green

Druhé utkání jsme začali lépe a šli do dvoubrankového vedení, které jsme však během jednoho střídání ztratili a přes veškerou snahu jsme už další branku, na rozdíl od soupeře, nepřidali. Z prohry tentokrát byli všichni hráči hodně smutní, ale bez branek se vyhrát nedá.

 

FBC Dragons
1:6
ŠSK ZŠ Očovská Blue

O tom jsme se přesvědčili v posledním utkání s domácím Očovem, kdy jsme se do černého trefili pouze jednou, a to ještě Adam z druhého útoku. Ten první, bohužel, vyšel tentokrát naprázdno.

Zatímco herně předvádíme docela solidní výkon, zakončení je naší slabinou, na které bychom měli na trénincích zapracovat.