Juniorské zápasy 26.10.2019 pohledem trenérů

O tomto prázdninovém víkendu byli v akci pouze junioři, kteří se v kyjovské hale postavili hned dvěma velmi silným celkům - Zlínu a Vsetínu.

Junioři

FBC Moravians
8:6
Florbal Vsetín

Zcela vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli však vždy o krok napřed. Agresivní napadání soupeře nám nejdříve působilo nemalé potíže, jakmile jsme však zrychlili rozdávání přihrávek, hra se začala odehrávat většinu času na vsetínské půlce. V tomto zápase je nutno vyzdvihnout výkon brankáře Marka Švábíka, který nás podržel celou řadou těžkých zákroků.

6:4
Zlín Lions

Do druhého zápasu rozhodčí nastavili nezvykle přísný metr, díky kterému byla hra neuvěřitelně rozkouskovaná, plná vyloučení a dohadů. Celá hala tak místo pohledného florbalu sledovala spíše výkony sudích. Tím ovšem rozhodně nechceme říci, že by snad rozhodčí někomu stranili.

První třetinu nás soupeř dostal pod drtivý tlak a skóre 2:3 v náš neprospěch bylo ještě velmi lichotivé. Od druhé třetiny jsme však provedli řadu změn v sestavě a především jsme se vrátili ke hře, kterou jsme se chtěli prezentovat. Objektivně je nutno uznat, že soupeř byl po celý zápas po fyzické a technické stránce výrazně lepší. Co však rozhodlo, byla taktická převaha a především zvládnutí zápasu "v hlavách". Soupeř horké hlavy neukočíroval, obdržel několik zbytečných vyloučení a doplatil na nekoncentrovanost.

Shrnutí: Dvě opravdu těžká utkání, každé však zcela jiné. Nenechme se ukonejšit vysokým bodovým ziskem - předvedená hra měla k ideálu daleko. V obou zápasech nás zdobila bojovnost, kterou doháníme sehranost a nedostatky v herních činnostech jednotlivců. Příjemným překvapením byla hra dorostenců v prvním zápase. Ve druhém utkání zatím fyzicky vyspělejšímu soupeři nestačili, na to však mají ještě čas.