Juniorské zápasy 26.10.2019 pohledem trenérů

Juniorské zápasy 26.10.2019 pohledem trenérů

27. říjen 2019 admin Klubové akce

O tomto prázdninovém víkendu byli v akci pouze junioři, kteří se v kyjovské hale postavili hned dvěma velmi silným celkům - Zlínu a Vsetínu.

Junioři

FBC Moravians
8:6
Florbal Vsetín

Zcela vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli však vždy o krok napřed. Agresivní napadání soupeře nám nejdříve působilo nemalé potíže, jakmile jsme však zrychlili rozdávání přihrávek, hra se začala odehrávat většinu času na vsetínské půlce. V tomto zápase je nutno vyzdvihnout výkon brankáře Marka Švábíka, který nás podržel celou řadou těžkých zákroků.

FBC Moravians
6:4
Zlín Lions

Do druhého zápasu rozhodčí nastavili nezvykle přísný metr, díky kterému byla hra neuvěřitelně rozkouskovaná, plná vyloučení a dohadů. Celá hala tak místo pohledného florbalu sledovala spíše výkony sudích. Tím ovšem rozhodně nechceme říci, že by snad rozhodčí někomu stranili.

První třetinu nás soupeř dostal pod drtivý tlak a skóre 2:3 v náš neprospěch bylo ještě velmi lichotivé. Od druhé třetiny jsme však provedli řadu změn v sestavě a především jsme se vrátili ke hře, kterou jsme se chtěli prezentovat. Objektivně je nutno uznat, že soupeř byl po celý zápas po fyzické a technické stránce výrazně lepší. Co však rozhodlo, byla taktická převaha a především zvládnutí zápasu "v hlavách". Soupeř horké hlavy neukočíroval, obdržel několik zbytečných vyloučení a doplatil na nekoncentrovanost.

Shrnutí: Dvě opravdu těžká utkání, každé však zcela jiné. Nenechme se ukonejšit vysokým bodovým ziskem - předvedená hra měla k ideálu daleko. V obou zápasech nás zdobila bojovnost, kterou doháníme sehranost a nedostatky v herních činnostech jednotlivců. Příjemným překvapením byla hra dorostenců v prvním zápase. Ve druhém utkání zatím fyzicky vyspělejšímu soupeři nestačili, na to však mají ještě čas. 

13. červenec 2016

Kyjovští florbalisté si premiéru na Prague games užili

První prázdninový týden mají všichni florbaloví nadšenci zatržen v kalendáři červenou barvou. V Praze se totiž koná největší mezinárodní florbalový turnaj mládeže na světe Prague games. Letošního již…

admin Klubové akce
20. červen 2016

Paintball na závěr sezóny 2015-2016

Ještě plný dojmů, nevím, jak ten článek pojmu. A tak napíšu jen krátce, že šlo vše hladce.

admin Klubové akce
5. červen 2016

Kyjovský florbalový maratón aneb florbal 24 hodin

Od pátku 3.6.2016 do soboty 4.6.2016 patřila hala SOU v Kyjově florbalistům. Proběhla v ní v Kyjově ojedinělá sportovní akce – florbalový maraton 24 hodin. Pořadatelem této akce byl kyjovský…