Víkend 12.10.-13.10.2019 pohledem trenérů

17. říjen 2019 admin Klubové akce

V akci byly tentokrát tři týmy: Dorostenci, Mladší žáci Black a Mladší žáci Green. Na všechny čekali těžcí soupeři slibující kvalitní utkání.

Dorostenci

FBC Dragons
5:5
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

V první třetině jsme hráli s velkým respektem k soupeři a hlavně starší žáci v sestavě si zvykali na rychlejší tempo zápasu. Do druhé třetině ale nastoupil úplně jiný tým, který lépe obsazoval hráče soupeře, rychle rozehrával pod tlakem a vytvářel si množství golových šancí. Skóre se postupně začalo obracet na naši stranu a hra se musela divákům líbit. Bohužel jsme 2 minuty před koncem, během jednoho střídání, dvakrát chybovali v rozehrávce a soupeř srovnal na konečných 5:5.

FBC Dragons
7:10
Zlín Lions B

Na druhé utkání dne se nám opět nepodařilo připravit v hlavách, chyběl nám pohyb, důraz v obraně a přesnost v kombinaci. To nám vyneslo v 16. minutě zápasu hrozivé skore 3:8 a byli jsme nuceni si vzít oddechový čas a udělat několik změn. Od té chvíle tým šlapal jako vyměněný a postupně se nám podařilo stáhnout náskok soupeře až na rozdil jediné branky. V závěru jsme museli zariskovat, otevřít obranu a soupeř toho využil, když dvakrát skoroval z rychlých  protiútoků.

Shnutí: Druhou a třetí třetinu proti Hodonínu a druhou polovinu zápasu proti Zlínu jsme se prezentovali florbalem, který chceme hrát a tyto výkony jsou velkým příslibem do dalšího průběhu sezony. Bohužel ještě nedokážeme hrát celý zápas podle našich představ a máme hluchá místa, která hodně sráží celkový dojem z naší hry. Ale vše je na dobré cestě, pokud udržíme nastavené fungování na trénincích, již brzy odstraníme i tyto nedostatky a budeme schopni podávat stabilní výkony v průběhu celého utkání.

Mladší žáci Black

FBC Dragons
6:2
FATR Dubňany Black

První utkání započal soupeř velkým tlakem, který jsme však přestáli bez újmy a brzy jsme převzali otěže zápasu do vlastních rukou. Postupně jsme navyšovali svůj náskok, avšak Dubňany nic nevzdali a často prověřovaly připravenost naší obrany. Přesto jsme si vcelku v poklidu dokráčeli k vítězství.

FBC Dragons
1:5
ŠSK ZŠ Očovská Red

O osudu druhého zápasu rozhodlo několik minut po první přestávce, ve kterých jsme dostali v krátké době 3 branky. Do té doby zcela vyrovnaný zápas jsme bohužel nemoudře vzdali a darovali tak Hodonínu závěr zápasu.

FBC Dragons
3:4
Florbal Hodonín

Spravit chuť jsme si mohli v posledním zápase. Ten se pro nás dlouho vyvíjel dobře, avšak v závěru utkání soupeř potrestal řadu drobných individuálních chyb a otočil skóre na svou stranu.

Shrnutí: Turnaj, na kterém jsme odehráli 3 pěkná utkání. Všechny týmy měly zájem hrát aktivní a rychlý florbal. Dobré individuální výkony každého jednotlivce však byly zastíněny nedostatky v psychické stránce. I nadále v naší hře přetrvává téměř výhradně individuální pojetí, ačkoliv drobné zlepšení v této oblasti již je znatelné - práce na trénincích se začíná projevovat. Poměrně velkým zklamáním byla zcela zbytečná ztráta víry ve vítězství ve druhém zápase a rovněž podcenění soupeře v posledním zápase. Je nutno se z toho poučit.

Mladší žáci Green

FBC Dragons
4:6
Orel D. Bojanovice

Greeni na turnaji odvedli tradičně bojovný výkon a rozhodně nedali svým soupeřům body zadarmo. Úvodní utkaní bylo od počátku velmi vyrovnané, a to i na skóre, neboť v polovině to bylo smírně 2:2. V úvodu druhé půle jsme přežili několik tutovek soupeře a pak jsme udeřili a vybojovali dvoubrankové vedení. Bojanoviští ale také ukázali bojovné srdce a vzápětí se jim podařilo vyrovnat. Škoda, že se nám z následných akcí nepodařilo vstřelit branku, neboť platí nedáš – dostaneš, a tak se z vítězství radovali soupeři

FBC Dragons
1:7
Hornets Brno ZŠ Horní

I druhé utkání mělo svižné tempo, ale pokračovalo naše trápení v koncovce. Zatímco se Horneti trestali nemilosrdně každou naši chybičku, a že jsme jich při střídání během hry vyrobili hned 4, tak se není co divit, že výsledek je takový jako je.

FBC Dragons
3:5
FBK Atlas Blansko

Posledním soupeřem bylo Blansko. Zápas se velmi podobal tomu prvnímu. Velmi vyrovnané bojovné utkání, odehrané s maximálním nasazením všech hráčů. Na výsledku se podepsala zejména první půle, v níž jsme neskórovali. Na začátku druhé půle jsme dvěma góly dostali soupeře pod tlak a vyrovnání viselo na vlásku, jenže opět chyba při střídání vrátila soupeři dvoubrankové vedení, které udržel i přes náš obrovský tlak v závěru utkání.

Škoda, přeškoda neproměněných šancí, neboť minimálně jedno utkání mohlo skončit naší výhrou.

13. červenec 2016

Kyjovští florbalisté si premiéru na Prague games užili

První prázdninový týden mají všichni florbaloví nadšenci zatržen v kalendáři červenou barvou. V Praze se totiž koná největší mezinárodní florbalový turnaj mládeže na světe Prague games. Letošního již…