Víkend 12.10.-13.10.2019 pohledem trenérů

17. říjen 2019 admin Klubové akce

V akci byly tentokrát tři týmy: Dorostenci, Mladší žáci Black a Mladší žáci Green. Na všechny čekali těžcí soupeři slibující kvalitní utkání.

Dorostenci

FBC Dragons
5:5
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

V první třetině jsme hráli s velkým respektem k soupeři a hlavně starší žáci v sestavě si zvykali na rychlejší tempo zápasu. Do druhé třetině ale nastoupil úplně jiný tým, který lépe obsazoval hráče soupeře, rychle rozehrával pod tlakem a vytvářel si množství golových šancí. Skóre se postupně začalo obracet na naši stranu a hra se musela divákům líbit. Bohužel jsme 2 minuty před koncem, během jednoho střídání, dvakrát chybovali v rozehrávce a soupeř srovnal na konečných 5:5.

FBC Dragons
7:10
Zlín Lions B

Na druhé utkání dne se nám opět nepodařilo připravit v hlavách, chyběl nám pohyb, důraz v obraně a přesnost v kombinaci. To nám vyneslo v 16. minutě zápasu hrozivé skore 3:8 a byli jsme nuceni si vzít oddechový čas a udělat několik změn. Od té chvíle tým šlapal jako vyměněný a postupně se nám podařilo stáhnout náskok soupeře až na rozdil jediné branky. V závěru jsme museli zariskovat, otevřít obranu a soupeř toho využil, když dvakrát skoroval z rychlých  protiútoků.

Shnutí: Druhou a třetí třetinu proti Hodonínu a druhou polovinu zápasu proti Zlínu jsme se prezentovali florbalem, který chceme hrát a tyto výkony jsou velkým příslibem do dalšího průběhu sezony. Bohužel ještě nedokážeme hrát celý zápas podle našich představ a máme hluchá místa, která hodně sráží celkový dojem z naší hry. Ale vše je na dobré cestě, pokud udržíme nastavené fungování na trénincích, již brzy odstraníme i tyto nedostatky a budeme schopni podávat stabilní výkony v průběhu celého utkání.

Mladší žáci Black

FBC Dragons
6:2
FATR Dubňany Black

První utkání započal soupeř velkým tlakem, který jsme však přestáli bez újmy a brzy jsme převzali otěže zápasu do vlastních rukou. Postupně jsme navyšovali svůj náskok, avšak Dubňany nic nevzdali a často prověřovaly připravenost naší obrany. Přesto jsme si vcelku v poklidu dokráčeli k vítězství.

FBC Dragons
1:5
ŠSK ZŠ Očovská Red

O osudu druhého zápasu rozhodlo několik minut po první přestávce, ve kterých jsme dostali v krátké době 3 branky. Do té doby zcela vyrovnaný zápas jsme bohužel nemoudře vzdali a darovali tak Hodonínu závěr zápasu.

FBC Dragons
3:4
Florbal Hodonín

Spravit chuť jsme si mohli v posledním zápase. Ten se pro nás dlouho vyvíjel dobře, avšak v závěru utkání soupeř potrestal řadu drobných individuálních chyb a otočil skóre na svou stranu.

Shrnutí: Turnaj, na kterém jsme odehráli 3 pěkná utkání. Všechny týmy měly zájem hrát aktivní a rychlý florbal. Dobré individuální výkony každého jednotlivce však byly zastíněny nedostatky v psychické stránce. I nadále v naší hře přetrvává téměř výhradně individuální pojetí, ačkoliv drobné zlepšení v této oblasti již je znatelné - práce na trénincích se začíná projevovat. Poměrně velkým zklamáním byla zcela zbytečná ztráta víry ve vítězství ve druhém zápase a rovněž podcenění soupeře v posledním zápase. Je nutno se z toho poučit.

Mladší žáci Green

FBC Dragons
4:6
Orel D. Bojanovice

Greeni na turnaji odvedli tradičně bojovný výkon a rozhodně nedali svým soupeřům body zadarmo. Úvodní utkaní bylo od počátku velmi vyrovnané, a to i na skóre, neboť v polovině to bylo smírně 2:2. V úvodu druhé půle jsme přežili několik tutovek soupeře a pak jsme udeřili a vybojovali dvoubrankové vedení. Bojanoviští ale také ukázali bojovné srdce a vzápětí se jim podařilo vyrovnat. Škoda, že se nám z následných akcí nepodařilo vstřelit branku, neboť platí nedáš – dostaneš, a tak se z vítězství radovali soupeři

FBC Dragons
1:7
Hornets Brno ZŠ Horní

I druhé utkání mělo svižné tempo, ale pokračovalo naše trápení v koncovce. Zatímco se Horneti trestali nemilosrdně každou naši chybičku, a že jsme jich při střídání během hry vyrobili hned 4, tak se není co divit, že výsledek je takový jako je.

FBC Dragons
3:5
FBK Atlas Blansko

Posledním soupeřem bylo Blansko. Zápas se velmi podobal tomu prvnímu. Velmi vyrovnané bojovné utkání, odehrané s maximálním nasazením všech hráčů. Na výsledku se podepsala zejména první půle, v níž jsme neskórovali. Na začátku druhé půle jsme dvěma góly dostali soupeře pod tlak a vyrovnání viselo na vlásku, jenže opět chyba při střídání vrátila soupeři dvoubrankové vedení, které udržel i přes náš obrovský tlak v závěru utkání.

Škoda, přeškoda neproměněných šancí, neboť minimálně jedno utkání mohlo skončit naší výhrou.