Víkend 28.9.-29.9.2019 pohledem trenérů

3. říjen 2019 admin Klubové akce

Dorostenci ve Valticích poprvé v sezoně naskočili do kolotoče ligových zápasů. Stejně tak oba týmy mladších žáků.

Dorostenci A

FBC Dragons
5:3
FbC Aligators

V úvodním utkání sezony se soupeřem, který přijel se skromným počtem hráčů na soupisce, jsme se hodně natrápili. Soupeř hrál chytře a účelně. Po ztrátě míčku se stáhl do kompaktního bloku na svoji polovinu, čekal na naše chyby v rozehrávce a poté vyrážel do rychlých protiútoků. Utkání, které moc krásy nepobralo a prokazovalo všechny typické znaky úvodu sezonu jsme nakonec zvládli a připsali si 3 body za výhru.

FBC Dragons
7:11
Gepardi Brno

Do druhého utkání jsme si přenesli chodecké tempo z prvního utkání a nadšeně hrájící soupeř toho využil, když jsme po první třetině hrůzy prohrávali 2:8. Sice jsme od druhé třetiny zlepšili pohyb, hru v obraně a začali soupeře přehrávat i směrem dopředu, ale hlavně díky výbornému výkonu brankáře soupeře to nestačilo na víc než korekci výsledku. 

Shrnutí: Dnešní výkon byl hodně nestabilní, když jsme chvílemi dokázali hrát rychlý a kombinační florbal, ale také jsme chvílemi na hřišti jen bloudili a nemohli spojit pár přihrávek. Avšak to se po generační obměně, kterou si kategorie dorostenců před letošní sezonou prošla, dalo očekávat. Musíme trpělivě pracovat na každém tréninku, sbírat zkušenosti s dorosteneckým flobalem, a postupně zapracovávat nové hráče do sestavy.  Tento velmi mladý tým má vše před sebou. 

Mladší žáci Black

FBC Dragons
5:0
Orel D. Bojanovice

FBC Dragons
8:1
FRC Mikulov

FBC Dragons
1:1
TJ Sokol Břeclav

První dva zápasy se nesly v podobném duchu. Draci své soupeře přehrávali, dobrými individuálními akcemi se snadno dostávali na útočnou polovinu, a otázkou tak spíše bylo, zda se nenecháme uchlácholit nenáročným tempem zápasů. To se nám podařilo splnit jen částečně a trochu jsme na to hřešili ve třetím utkání. Soupeř na nás vyrukoval s poctivou obranou podpořenou velmi důrazným stylem hry. To nám ani trochu nesvědčilo a tak - ačkoliv se většinu času opět hrálo jen na obranné půlce Břeclavi - se nám podařilo vstřelit pouhopouhou jednu branku. Vybojovali jsme tedy jen remízu 1:1. Nutno však ocenit soupeře, který od minulé sezony udělal velký kus práce.

Shrnutí: Bylo vidět, že většina hráčů absolvovala přípravný turnaj v Dubňanech, díky čemuž - narozdíl od soupeřů - byli již Draci rozehraní a připravení naskočit do ligových zápasů. Dobrá úroveň hry 1x1 a vedení míčku nám umožňovali po celý turnaj bezproblémový přechod do útočné fáze hry. Prozatím nám trochu vázne kombinační hra a také bojujeme s neochotou měnit zažité stereotypy ve hře každého jednotlivce. To vše však k této věkové kategorii patří.

Mladší žáci Green

FBC Dragons
6:4
ŠSK ZŠ Očovská Blue

FBC Dragons
2:15
TJ Sokol Lanžhot

FBC Dragons
1:5
FATR Dubňany Black