Víkend 21.9.-22.9.2019 pohledem trenérů

24. září 2019 admin Klubové akce

První hrací víkend v nové sezoně se představili starší žáci na domácí palubovce a elévové ve Slavkově. Ke svým historicky prvním utkáním rovněž nastoupilo družstvo juniorů složené z hráčů FBC Dragons a ŠSK Očov Hodonín.

Junioři

FBC Moravians
8:6
FBC Slavkov

První polovina utkání se nám povedla na jedničku, když jsme soupeře přehrávali ve všech činnostech a postupně si budovali náskok až na 4:0. Za tohoto stavu však postupně začala uvadat naše koncentrace a naopak soupeř začal cítit šanci na návrat do zápasu. I díky mnoha nedostatkům v naší obraně se protivník ve třetí třetině dotáhnul dokonce až na rozdíl jedné branky (5:4). Avšak díky návratu k poctivé hře s dodržováním taktických pokynů jsme si závěr zápasu již bezpečně pohlídali.

3:1
TJ Znojmo LAUFEN CZ

Proti silnému soupeři ze Znojma jsme vycházeli z kvalitní obrany podpořené agresivním napadáním. Soupeř byl po celý zápas více na míčku, žádné velké šance si však nevytvořil. Po pěkné individuální akci se prosadil Briešťanský a dalekonosnou ranou po standardní situaci zvýšil náš náskok Příkaský. S postupujícím časem se tlak Znojma stupňoval až ve třetí třetině snížilo na 2:1. Velký obrat se však nekonal. Naopak gólem do prázdné branky jsme si cenné vítězství pojistili.

Shrnutí: Na historicky prvním ligovém turnaji je třeba ocenit několik bodů. Za prvé je velmi pozitivní, že všichni hráči nově se formujícího družstva spolupracují na hřišti i mimo něj jako jeden tým.

Za druhé je třeba ocenit bojovný a obětavý výkon ve druhém utkání, kdy každý hráč po celý zápas předvedl maximální nasazení pro úspěch týmu.

Za třetí bych vyzdvihnul poměrně povedené výkony posil z řad dorostenců.

I přes úspěšný vstup do sezony je před námi však stále mnoho práce. Zapracovat musíme na rozehrávce, zakončení, kombinaci a řadě dalších činnostech.

Starší žáci

FBC Dragons
11:5
FbC Orel Uherský Brod

V úvodní třetině utkání jsme měli velké mezery v obraně, čehož dokázali šikovní útočníci soupeře hned 4x využít. Od druhé třetiny jsme lépe rozebírali hráče soupeře a trpělivou kombinační hrou postupně navyšovali náskok. Klíčovým momentem utkání bylo skvěle zvládnuté oslabení ve třetí třetině, kdy se nám podařilo neinkasovat a navíc vstřelit hned 2 branky po rychlých protiútocích.

FBC Dragons
23:2
SFK Kozel Kroměříž

Ve druhém utkání nás čekal velmi mladý tým nováčka soutěže z Kroměříže. O osudu utkání bylo rozhodnuto po první třetině, kterou jsme ovládli 11:1, a poté se utkání jen dohrávalo. Celý zápas jsme proto pojali jako příležitost pracovat na založení postupného útoku proti zformované obraně soupeře.

Shrnutí: Hráči zaslouží pochvalu za to, jak k turnaji přistoupili. Snažili se každým střídáním zlepšovat v jednotlivých herních činnostech a  během turnaje se nám podařilo doladit mnoho detailů ve hře.

Nejdůležitější ovšem je, že všichni hráli jako tým od začátku do konce. Podporovali se na střídačce, v obraně bojovali jeden za druhého a i za rozhodnutého stavu chtěl každý raději přihrávat spoluhráči, než sám sbírat jeden bod za druhým. Snad nám to vydrží :)

Elévové

Na první zápas nastoupili Draci proti domácímu slavkovskému týmu. I když to byl pro elévy první zápas v sezóně, snažili se všichni plnit své úkoly na hřišti jak v obraně, tak v útoku. Proto tak mohli na konci utkání oslavovat svoje první vítězství v sezóně.

Ve druhém utkání se střetli s týmem Florbalu Hodonín. Do zápasu nastoupili kluci s Andrejkou trochu nervózně a bylo to vidět i na hře. Jako první také inkasovali branku. Z té se však brzo otřepali a vrátili se ke hře jako v prvním utkání. Obrátili stav a připsali si druhou výhru dne.

Do třetího zápasu nastoupili proti FbC Aligators Green. Bohužel zřejmě delší přestávka či důraznější hra soupeře naše Draky vyvedla z tempa a to se podepsalo na jejich výkonu. V první polovině jsme tahali za kratší konec. Hůře si pokrývali soupeře a z rychlých protiútoků tak inkasovali branky. Velkou spoustu naších střel naopak vychytal soupeřův golman. Po poločase se sice hra z naší strany zlepšila, ale náskok se podařil jen snížit. Byla tak z toho první těsná prohra.

Poučeni z předchozího nezdaru, ale povzbuzeni z předchozích výher nastoupili Draci do posledního zápasu dne proti FbC Aligators White. Od začátku se snažili plnit své úkoly v obranné a v útočné fázi, což se jim většinou dařilo. Vybojovali si tak třetí vítězství dne.

Zhodnocení: I když v týmu byli i tři hráči z přípravky, vypadal tým na hřišti kompaktně a hráči se snažili zužitkovat své dovednosti. Ale vždy je co zlepšovat. Při hře se ukázalo, že je potřeba zapracovat na obsazování soupeřových hráčů, přesnost nahrávek (zbytečné nahrávky na slepo) a zrychlit střídání hráčů za hry. První ligový turnaj se povedl. Během něj sbírali všichni hráči nové zážitky a zkušenosti, které snad uplatní jak na trénincích tak i v další turnajích během sezóny.

13. červenec 2016

Kyjovští florbalisté si premiéru na Prague games užili

První prázdninový týden mají všichni florbaloví nadšenci zatržen v kalendáři červenou barvou. V Praze se totiž koná největší mezinárodní florbalový turnaj mládeže na světe Prague games. Letošního již…