Mladší žáci Black odehráli další kolo v Dubňanech

20. listopad 2017 Šimanovský Filip Mladší žáci

Černí draci se představili v neděli 19. 11. 2017 ve sportovní hale Želva v Dubňanech, kde je čekali soupeři ze Slavkova, Dubňan, Hovoran a Aligátorů. V sestavě se tentokrát objevilo i několik jmen ze soupisky Mladších žáků Green a rovněž posila z řad žákyň Kristýnka Šefraná.

Do prvního zápasu proti Slavkovu jsme vstoupili ve vlažném tempu a s nepříliš vysokým nasazením. Náš pohyb v útoku dal často vzpomenout na název haly, ve které se turnaj hrál. I tak jsme však rovnoměrně v průběhu zápasu přidávali jeden gól za druhým a konečný výsledek zněl 7:1 v náš prospěch.

Ve druhém zápase jsme narazili na domácí tým F.A.T.R. Dubňany. Kluci si začli uvědomovat, že samo se nic nevyhraje a postupně jsme začali přidávat na rychlosti i důrazu. První polovina utkání byla ještě poměrně vyrovnaná a skóre v poločase bylo 4:4. Druhé dějství jsme však ovládli poměrem 9:0 a výsledné skóre tak bylo 13:4 pro nás.

Ve třetím utkání nás čekal zřejmě nejtěžší soupeř celého dne - nebezpečné Hovorany. Úvod utkání byl z naší strany ve znamení nedůrazné obrany. Útočníkům soupeře jsme nechávali až příliš mnoho prostoru, z čehož pramenila celá řada nebezpečných projektilů vystřelených na naši svatyni. Postupně se nám však podařilo opět zvýšit tempo naší hry a šance se začly kupit naopak na druhé straně hřiště. Vynikající brankář soupeře však odmítnul darovat nám cokoliv zdarma a připisoval si jeden skvělý zákrok za druhým. Těžký zápas avšak zasloužená výhra 5:2.

Do posledního zápasu dne proti Aligátorům jsme vstupovali s tím, že si florbal chceme užívat, předvést pěkné akce a potěšit zaplněnou tribunu pohledným florbalem. Troufám si říci, že tento cíl se nám zdařil. Kluci hráli s lehkostí, vymýšleli nápadité kombinace, které by mnohdy zasloužily být zakončeny střelou daleko dříve, avšak florbalem se bavili a o to nám v tomto zápase šlo. Konečný výsledek 8:0 pro Draky.

Zhodnocení

Kluci vstoupili do turnaje s tím, že vše se vyhraje samo. Naštěstí jsme si brzy uvědomili, že je potřeba skutečně zabrat. Věci, na které jsme se soustředili - především pohyb bez balónku, napadání, hra tělem a hra obránců při rozehrávce - se v průběhu celého dne zlepšovaly. První lajna ukázala, že florbalovost zde skutečně nechybí a předvedla mnoho pohledných kombinací. Druhou lajnu naopak zdobila přímočarost, tah na bránu a chuť poprat se o každý balónek.

Martin Sedlář v bráně opět dokázal, že poctivá práce na trénincích ovoce přináší a předvedl zase o kousek lepší výkon než na posledním turnaji, když se blýskl hned několika krásnými zákroky. Je potřeba pochválit i úplného nováčka v bráně Šimona Fridricha, který se nezalekl brankářského debutu, rozhodně nezklamal a svůj tým v těžkých momentech podržel.

V naší hře je stále mnoho drobností a nedorazů, na kterých je potřeba zapracovat, ale o tom to je. Jinak by to byla nuda :)

 

Výsledky:

FBC Dragons Black - FBC ZŠ Komenského SLAVKOV 7:1
FBC Dragons Black - F.A.T.R. Dubňany 13:4
FBC Dragons Black - TJ Sokol Hovorany 5:2
FBC Dragons Black - FbC Aligators Brumovice 8:0

Sestava:

Hráči: Martin Sedlář, Adam Jakubíček, Ondřej Navrátil, Jan Šimeček, Daniel Grabovský, Martin Konvička, Šimon Fridrich, David Jarošek, Vincent Kulheim, Vratislav Svoboda, Zdeněk Provazník, Kristýna Šefraná.

Trenér: Filip Šimanovský