Oba týmy mladších žáků se představily na domácí půdě

6. listopad 2017 Šimanovský Filip Mladší žáci

O víkendu se do boje vrhly opět i týmy mladších žáků, tentokrát na domácí hale v Kyjově. Jejich soupeři byly týmy Mikulova, Očova Hodonín a Hovoran.

Celý den však otevřelo vzájemné utkání našich týmů, které proběhlo dle očekávání v přátelském a poklidném duchu. Tým Black potvrdil, že je složený ze zkušenějších a starších hráčů a bez problémů si proti svým kamarádům na své konto připsal první vítězství dne.

Green tým potvrdil stoupající formu

Ve druhém utkání čekal Green tým soupeř z Mikulova. Nepříjemného a vyspělého soupeře se však nezalekl a po vyrovnaném průběhu jsme si připsali vítězství 3:2.

Následovalo opět poměrně vyrovnané utkání s Hovorany. Soupeř však dokázal lépe využívat naše chyby v obraně a naopak do útoku to tentokrát nebylo z naší strany až tak slavné. Nakonec prohra 4:6. 

Závěrečné utkání Green týmu obstarali kluci a holky z Očova Hodonín. Kvalitní soupeř se dlouho nedostával do očekávaného tlaku a snad až trochu překvapivě se hrálo zcela vyrovnané utkání. V půli svítilo na tabuli skóre 1:2. Ve druhém poločase se však již na našich klucích projevila únava z předešlých utkání a soupeř si tak nakonec dokráčel pro vítězství 1:5.

Za celý turnaj bych chtěl pochválit především Martina Sedláře v bráně, na kterém byl vidět velký pokrok po poctivých trénincích v posledních týdnech. Rovněž lajna mladých pušek Křivánek Šimon - Křivánek Tobiáš - Valihrach Jáchym překvapovala s každým dalším střídáním. Ovšem celý tým ukázal, že pokud bude poctivě trénovat, zlepší docházku na tréninky a samotné nasazení během tréninků, nemusí se v budoucnu bát žádného soupeře.

Tým Black předvedl chvílemi až příliš profesorský výkon 

Celý turnaj kluci a Natka z týmu Black předváděli pohledný florbal, ale chvílemi chybělo naši hře větší zaujetí a nasazení. Na celém týmu bylo vidět, že v této sezoně ještě neprohrál a nechybí mu sebevědomí, což je dobře. Ale zároveň tato situace s sebou přinesla také určité polevení v koncentraci na utkání a občasnou snahu vymýšlet ve hře už moc velké složitosti a naše hra postrádala přímočarost.

Profesorský výkon stačil na 3 vítězství, ale také jsme zaznamenali první porážku s Očovem Hodonín, který nás předčil právě v hladovosti po každém míčku a v jednoduchosti hry. Prostě chtěl více vyhrát než my.  Na jednu stranu nás první porážka v sezoně mrzí. Na druhou stranu nám může dát více, než 10 vyhraných zápasů. Musíme se vrátit nohama na zem a na dalších trénincích a turnajích zase pracovat jako na začátku sezony. 

Výsledky

FBC Dragons Black - FBC Dragons Green 13:0

FBC Dragons Black - TJ Sokol Hovorany 3:1
FBC Dragons Black - ŠSK ZŠ Očov Hodonín 2:3
FBC Dragons Black - FRC Mikulov 7:1

FBC Dragons Green - FRC Mikulov 3:2
FBC Dragons Green - TJ Sokol Hovorany 4:6
FBC Dragons Green - ŠSK ZŠ Očov Hodonín 1:5