Mladší žáci vstoupili do nové ligové sezony

2. říjen 2017 admin Mladší žáci

Oba týmy mladších žáků nastoupili o víkendu k prvním ligovým zápasům. Zatímco Green tým, tvořený především nováčky v kategorii mladších žáků a elévy, sbíral své první zkušenosti ve florbale 5x5, to jejich zkušenější kolegové z týmu Black předvedli velmi dobrý výkon na domácí palubovce.

Tým Green měl před sebou těžký úkol, když se pro drtivou většinu hráčů jednalo o první utkání hraná formátem 5 na 5. Přesto se kluci ničeho nezalekli a utkání odehráli slušně. Trenéry potěšila dravost většiny hráčů a jejich velmi dobrý pohyb po hřišti. Naopak je třeba velmi intenzivně zapracovat na technice florbalové hole a hře jeden na jednoho tak, abychom mohli být v této soutěži rovnocenným soupeřem pro všechny týmy. Kluci dokonce oslavili zisk cenné remízy se Slavkovem, z čehož měli patřičnou radost a všem dodala chuť do další práce na trénincích.

 

To již více ostřílený tým Black se postupně střetl s týmy Hovoran, Mikulova, Očova Hodonín a Aligátorů z Brumovic. Všechna utkání se hrála pod naší taktovkou, výborně jsme napadali rozehrávku soupeře a po nápaditých individuálních i kombinačních akcích se nám dařilo soupeře vždy přestřílet. I když jsme v některých pasážích utkání podlehli uspokojení a polevili, vždy jsme zavčasu zase zabrali. Více než výsledky nás může těšit fakt, že i přes odchod mnoha šikovných hráčů do kategorie starších žáků, zůstal obraz hry dosti podobný tomu z loňské sezony, kdy jsme nastupovali v "Brněnské skupině" ligy Mladších žáků a předváděli ve většine zápasů pohledný florbal. I přes pozitivní vstup do nové sezony máme před sebou stále mnoho práce.  Ve hře bylo vidět mnoho individuálních nedostatků po stránce techniky hole a dalších základních věcí, které musíme zlepšovat trénink po tréninku. 

 

Výsledky:

Green x Aligators Bučovice 3:10

Green x Dubňany 0:3

Green x Slavkov 1:1

 

Black x Hovorany 7:1

Black x Mikulov 6:1

Black x Očov Hodonín 9:3

 

Black x Aligators Brumovice 11:0