Liga mladších žákyň skončila ve Znojmě

5. květen 2017 Grabovský Roman Mladší žákyně

Poslední turnaj ligy mladších žákyň v právě končící sezóně 2016/2017 se odehrál ve sportovní hale ve Znojmě, tedy ve městě florbalu zaslíbeném. Na tento turnaj, který se opět po dohodě všech týmů odehrál místo 3+1 systémem 5+1, odjelo z Kyjova 12 hráček a byli jsme rádi, že se nám stačila uzdravit gólmanka Katka. Z opor týmu tedy chyběly pouze Vanesa a Barča, jinak se dá říci, že jsme byli kompletní.

Holky se vypořádaly s brzkým ranním odjezdem celkem v pohodě a po rozcvičení položily základ úspěchu na tomto turnaji v utkání se silným týmem domácích. Po urputném boji holky vybojovaly cennou remízu 2:2. I druhé utkání se Židenicemi bylo soubojem dvou vyrovnaných týmů. Naše holky se v první půli dostaly do vedení a to, díky čistému kontu gólmanky, udržely až do konce utkání. To další utkání s Aligatorkami bylo na góly mnohem bohatší. Naštěstí z naší strany. V polovině utkání kyjovské dračice už vedly 3:1 a jen skvělý výkon gólmanky soupeřky zastavil příval dalších naších gólů. Utkání tak skončilo stejným výsledkem jak v poločase. Do poslední utkání naše hráčky vstupovaly s touhou oplatit Bulldočkám prohru z předchozího turnaje, a to se po velkém boji povedlo. Jedinou a vítěznou branku se nám podařilo vsítit až v druhé půli utkání.

Trenér David Hegedüs si cenil bojovný a důrazný výkon všech hráček a samozřejmě i výkon gólmanky, která ve dvou utkáních udržela i díky velké podpoře bránících hráček čisté konto.

Celý turnaj ve Znojmě byl skvělou tečkou za vydařenou sezónou celého týmu, který se turnaj od turnaje zlepšoval a vrchol sezóny se načasoval na její konec.

Pro všechny holky je konec sezóny symbolicky i konec tréninků v tělocvičně a přechod na velkou halu. Na většinu týmu teď už čeká jen velký florbal 5+1 a s tím i větší práce na tréninku. Holky mají v sobě velký potenciál a před sebou velké vzory, teď jde o to na sobě zapracovat a nepolevovat.