Mladší žáci Black se rozloučili se sezonou na turnaji v Brně

5. květen 2017 Berka Pavel Mladší žáci

Jako na horské dráze, tak se dá popsat výkon Mladších žáků Black na posledním turnaji této sezony. Nejdříve jasná výhra, podcenění soupeře z Moravan a zasloužený příděl ve druhém utkání, následná 15 minutová diskuze s hráči o přístupu ke každému utkání, která přinesla své ovoce. Těsná prohra o jeden gól s Buldoky, kteří na turnaji rozdávali příděly všem a na závěr pohodová výhra nad Židenicemi.

Za zmínku jistě stojí první start Víťě Gerycha, Libora Kundraty a Františka Hübnera za tým Black. Kluci se stali platnými členy sestavy a František dokonce vstřelil premiérovou branku proti Židenicím.

Kluci a Peťka zaslouží pochvalu za to, že si vzali ponaučení z druhého odfláknutého utkání a zbytek turnaje odehráli skvěle, v plném nasazení od první do poslední vteřiny, prostě tak, jak se na hráče kyjovských Draků patří. Věříme, že si toto ponaučení s sebou přeneseme i do dalších sezon, protože ve starších kategoriích by se nám takový přístup určitě nevyplatil.

Výsledky:

FBC Dragons – black x FBŠ Hattrick Brno výb. elévů 8 : 2

FK TROOPERS Moravany x FBC Dragons – black 6:1

Bulldogs Brno Rytíři x FBC Dragons – black 2:1

FBC Dragons – black x K1 Florbal Židenice 5:0

Sestava:

Randis, Gerych, Bílá, Mrkus, Poláček, Švábík F., Kozák, Jakubíček, Zálešák, Navrátil, Hubner F., Kundrata, Jarošek

 

Zhodnocení celé sezony:

Celou sezonu týmu Black můžeme hodnotit velmi kladně. V mnoha zápasech se Blackům dařilo předvádět pohledný florbal, plný povedených technických parádiček, nápaditých kombinací a velký posun hráči zaznamenali také ve hře v obraně. Nutno dodat, že se nám nevyhnula ani horší období, ve kterých to skřípalo. Ať už se jednalo čistě o florbalovou stránku, ale také o občasné absence některých hráčů na trénincích i zápasech z nejrůznějších důvodů, problémy s přístupem k některým tréninkům a zápasům apod. Avšak tyto problémy tak nějak patří k tomu, čím si kluci a holky v tomto věku musí projít, aby se mohli do budoucna poučit a posunout se zase dál. Nejen florbalově, ale také v oblasti chování, přístupu k tréninkům a zápasům atd.

Děkujeme všem členům týmu Black za uplynulou sezonu, máme z vašeho zápalu pro florbal velkou radost. Věříme, že vás florbal bude bavit čím dál víc a pokud na sobě budete i nadále poctivě pracovat, stanete se v blízké budoucnosti oporami našich starších kategorií.

Poděkování patří nejen hráčům, ale také jejich rodičům, kteří s námi neúnavně cestovali na všechny turnaje a hlasitě nás podporovali. Děkujeme, že kluky a holky podporujete ve sportování a hraní florbalu. Bez Vás by to nešlo :)